Holland tuli veerandtunniga raskest seisust välja, Belgia vajutas üheksa väravat ja tagas koha EM-il

Neljapäeval toimunud EM-valikmängudes pidi Hollandi koondis ränka vaeva nägema, et Põhja-Iirimaast jagu saada. Suurima võidu võttis Belgia, lüües San Marinole üheksa vastuseta väravat.

Eesti koondisega C-alagruppi kuuluv Holland kohtus oma viiendas mängus Põhja-Iirimaaga. Kuna põhjaiirlased olid ühe kohtumise rohkem pidanud ja kogunud neli võitu, siis vajasid hollandlased sellest matšist kindlasti kolme punkti, et Saksamaast (viie mänguga 12 punkti) ja Põhja-Iirimaast mitte maha jääda. Üllatus oligi sündimas, sest 75. minutini püsis seis 0:0, misjärel viis Hull City ründemees Josh Magennis külalised juhtima. 80. minutil õnnestus Hollandil Memphis Depay väravast viigistada, aga tabamusi oli veel vaja, et soovitud tulemus kätte saada. Eesmärk täideti üleminutitel, kui õnnega pooleks oli täpne Barcelona keskväljamees Frenkie de Jong ja lõppskoori vormistas üleaja neljandal minutil Depay.

I-alagrupis kindlustas EM-ile pääsu Belgia, kui alistati 9:0 San Marino. Venemaa teenis Šotimaa vastu 4:0 võidu ja kui nemad suudavad 13. oktoobril Küprosest paremad olla, on samuti EM-pilet taskus. Eesti lõunanaaber Läti pidi tunnistama G-alagrupis Poola 3:0 üleolekut ning mõneti üllatav tulemus sündis Põhja-Makedoonia ja Sloveenia vahelises matšis, kui viimased pidid võõrustajatelt vastu võtma 1:2 kaotuse.