fbpx
Close

Kloppil oli eelmisel aastal laual konkreetne pakkumine ja võimalus Liverpoolist lahkuda

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: AFP/Scanpix

Liverpooliga mullu Meistrite liiga võitnud ja tänavu klubiga kindlas joones Premier League’i tiitli suunas sammuval Jürgen Kloppil oli Dortmundi Borussia tegevjuhi Hans-Joachim Watzke autobiograafias “Real love: A life with BVB” avaldatu põhjal võimalus aasta eest taas oma endisesse koduklubisse Dortmundi naasta.

2017/18 hooaeg oli Dortmundile väga keeruline periood, kui suvel peatreeneriks toodud Peter Bosz vallandati ja hooaja teises pooles juhendamise enda kätte võtnud Peter Stöger kauemaks ei jäänud. Klopp kuulus Dortmundi ridadesse peatreenerina aastatel 2008-2015 ja kuigi neist viimane ebaõnnestus totaalselt ning võistkond jäi Bundesligas seitsmendaks, siis kaks Saksamaa meistritiitlit, Saksamaa karikavõit ja hooajal 2012/13 Meistrite liiga finaali jõudmine räägivad enda eest, miks on sakslane Dortmundis niivõrd hinnatud persoon.

“Ühel hetkel mu telefon helises, kui lennukis olin. Kõnes ütles ta: “Jürgen, sa pead tagasi tulema.” Ma naersin, sest arvasin, et ta teeb nalja. Oled sa loll, oled sa joonud? Kuidas sul selline idee üldse tuleb, mul on veel Liverpooli lepingust mitu aastat alles. Ma ei tea, kui tõsiselt ta tol hetkel seda kõike mõtles, kuid sain aru, et ta ootas minult paremat vastust,” kirjeldas Klopp autobiograafias, kuidas Watzke temaga oli ühendust võtnud.

Watzke: “Teadsin, et Jürgen vastab eitavalt ja täidab oma Liverpooli lepingu lõpuni. Aga kui tahad uues suunas liikuda ja pidime BVB-s just seda tegema, siis ma lihtsalt pidin Jürgenilt küsima, kas temalt nõusolekut saada oleks üldse võimalik. Ma ei lootnudki saada jaatavat vastust, aga ma poleks endale kunagi andestanud, kui ma isegi ei küsinuks seda temalt.”

“Olla vajalikul hetkel päästja ja kui klubi tõesti vajab mu abi, siis miks ma ei peaks seda tegema? Väga tore, et mul üldse see võimalus on, aga ma kuigi hästi ei usu, et see juhtuks,” lisas Klopp hiljem.

scroll to top