fbpx
Close

Hoffenheimi endine peatreener avaldas klubi 2008. aasta suured plaanid

Avatar

Dortmund's German defender Mats Hummels controls the ball during the UEFA Champions League Group F football match between Borussia Dortmund and SK Slavia Prague on December 10, 2019 in Dortmund, western Germany. (Photo by Ina Fassbender / AFP)

2006-2011 Saksamaa kõrgliigameeskonda Hoffenheimi juhendanud ja praegu RB Leipzigis spordijuhi ametit pidav Ralf Rangnick avaldas Sport1 vahendusel antud intervjuus, et klubi plaanis 2008. aastal palgata Thomas Mülleri ja Mats Hummelsi.

Ründemees Müller oli tol ajal pallimas Bayerni duubelmeeskonna rivistuses ning lisaks temale noolis Hoffenheim veel kahte keskkaitsjat: nüüdseks Dortmundi Borussias omale nime teinud Mats Hummelsit ja hetkel Stuttgartis tegutsevat Holger Badstuberit. Rangnicki sõnul olid kokkulepped praktiliselt olemas, kuid viimastel hetkedel Bayern taganes nendest.

“2008. aastal leppisime Thomas Mülleri ja tema nõuandja Ludwig Kogl’iga kokku ja tahtsime teda igal juhul laenule tuua. Oleksime võinud Mülleri välja osta kolme miljoni euro eest. [Bayerni endine president] Uli Hoeness usaldas sellises summas toonase peatreeneri Jan Schindelmeiseri arvamust. Hoolimata sellest [Bayerni üks treeneritest] Hermann Gerland pani sellele veto peale ja nii jäigi Müller Bayernisse. Olime sellel ajal ka läbirääkimistes Holger Badstuberiga,” ütles Rangnick.

“Hummelsi puhul oli sarnane olukord 2008. aasta alguses. Tahtsime ta samuti laenule tuua ja kokkulepe oli ka olemas. Siin aga takistas üleminekut Hoeness. Ta ei tahtnud, et Hummels siirdub laenule Hoffenheimi, vaid Dortmundi,” lisas Rangnick. Pärast ühe hooaja pikkust laenuperioodi Dortmundis pallis Hummels seal ka järgmised seitse aastat. Edasi jõudis ta kolm hooaeg Bayernis mängida ning nüüdseks on keskkaitsja otsapidi taas Dortmundis tagasi.

scroll to top