fbpx
Close

Chelsea endine peatreener Scolari: Drogba ja Anelka olid mu allakäigu põhjustajad

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

2008. aastal Londoni Chelsea etteotsa asunud, kuid hooaja keskpaigas kinga saanud brasiillasest tuntud peatreener Luiz Felipe Scolari avaldas, et tema ebaedu põhjuseks Inglismaa tippklubis olid ründemehed Didier Drogba ja Nicolas Anelka.

Scolari saabus toona Avram Granti asemele ning temast sai Premier League’is esimene peatreener, kes võitnud maailmameistrivõistlused (2002. aastal Brasiilia koondisega – toim.). Siniste eesotsas alustas Scolari vägevalt ja võitis 12 esimest mängu, kuid jõuluperioodil tabas meeskonda mõõn ning pärast seitset kuud ametis vallandati ta 9. veebruaril. Põhjuseid, miks nii läks, oli mitmeid. Nende seas vigastustelaine, kuid lisaks ei suutnud ta ühist keelt leida kahe tähtmängijaga: Elevandiluuranniku koondise ründaja Drogbaga ja Prantsusmaa koondise ründaja Anelkaga.

“Chelseas oli vigastustega probleeme ja mõningaid teisi probleeme meeskonnas. Mul tekkis sõnavahetus ühe-kahe mängijaga liiderlikkuse pärast. Need olid Anelka ja Drogba. Meie meditsiiniosakond arvas, et peaksime laskma Drogbal minna, et ta saaks Cannes’is operatsioonist taastuda, seda suve keskel. Mina arvasin, et ta peaks Londonisse jääma, sest mulle meeldiks samuti keset suve Cannes’i minna. Jääksin sinna kuuks või kaheks ja naudiksin. Kui ta sealt tagasi tuli, siis üritasin mängujoonist sättida selliselt, et Drogba ja Anelka saaksid koos mängida. Anelka oli tol korral liiga suurim väravakütt. Meil oli lõpuks koosolek ning Anelka ütles: “Mina mängin vaid ühel positsioonil,” meenutas 71-aastane Scolari, et Drogbal jäi hooaja algus vahele ning lõpuks ei mahtunud mehed koos platsile kuidagi ära.

“Seega läbisaamisest jäi veidi vajaka, samuti oli puudu austusest, et Drogbaga koos mängida. Nad olid mõlemad suurepärased, kuid keegi pidi midagi tegema teisiti, et jõuda ülejäänud võistkonnale appi, kui palli kaotasime. Sellest alates toimus veidi muudatusi. Aga oleme pärast seda siiski kohtunud, mina ja Drogba. Viimati oli see 2018. aastal Venemaal ja rääkisime ka sellest avameelselt. Selles polnud kokkuvõttes mingit pahatahtlikku tagamõtet tema ega Anelka poolt. Aga see juhtus ja üks mu elu suurimatest võimalustest jäi kasutamata.”

scroll to top