fbpx
Close

Aršavin: Özil on maailmaklassist mängija, aga Arsenalis tal tulevikku pole

Avatar

Mesut Özil. Foto: Reuters/Scanpix

2009-2013 Londoni Arsenali kuulunud ja enamiku oma karjäärist Peterburi Zenitis pallinud Andrei Aršavin tunnustas endist Saksamaa koondislast Mesut Özili, kuid usub, et poolkaitsja on Arsenalist lahkumas.

Özil saabus Arsenali 2013. aastal Madridi Realist 50 miljoni euro eest ja sõlmis toona viie aasta pikkuse lepingu. Sellest ajast alates on ta Inglismaal saanud erinevate sarjade peale kirja 254 kohtumist ja löönud 44 väravat. Tiitlitest on 31-aastasel mängumehel ette näidata kolm Inglismaa karikavõitu. 2017/18 hooajal pärast pikaaegse peatreeneri Arsene Wengeri lahkumist ja Unai Emery saabumist langes Özil selgelt soosingust välja ning arvati, et on vaid aja küsimus, kui klubivahetus tuleb. Uue peatreeneri Mikel Arteta käe all pääses Özil võistkonda tagasi, kuid probleeme on olnud nii vigastuste ja ka suhtumisega. Tulevik on ebaselge, sest 2021. aasta suvel Özili uus leping aegub ja praegu ei viita midagi sellele, et Arsenal uut lepingut pakuks.

“Mängijana loomulikult austan teda. Mesut on maailmaklassist mängija. Aga mulle isiklikult tundub, et ta aeglustab mängu. Eelistaksin tema positsioonil kasutada kedagi teist. Mikel Arteta, nagu näeme, on vastand ja mängitab teda tihti. Ta on Arsenalis oma mängustiili täiendanud, kuid siiski tulevikus ma ei kujuta teda seal enam ette. Mu arvates pole Arsenali meeskond tasakaalus. Ründe poolelt on nad väga head ja mängivad ilusat jalgpalli. Seda on hea vaadata. Aga kaitse osas – isegi minu ajal – on Arsenal nõrk. Mõnikord on see tingitud vigastustest ja mõnikord pole neil piisavalt kogemust, aga ma ei tea, miks see olukord ei muutu,” sõnas 38-aastane ja praeguseks karjääri lõpetanud Aršavin.

Hoolimata negatiivsest, mida ründemees välja tõi, jagus endisel Venemaa koondislasel kiidusõnu Arteta suunas. “Arteta oli hea valik, sest ta on Arsenalis mõnda aega olnud ja teab hästi klubi. Ta töötas Arsene Wengeri kõrval ja suudab sealt saadud väärt kogemust edasi anda. Klubi ja mängijad samuti austavad teda. Sellest ajast alates, kui ta Arsenali juhendamise enda peale võttis, on nad muutunud. Mitte liiga palju, aga igal juhul heas suunas. Keeruline on ennustada, kas Arsenal suudab hooaja lõpetada Meistrite liiga kohal, eriti sellises olukorras, kus praegu oleme.”

scroll to top