fbpx
Close

Ferdinand: United peab Kane’i ja Sancho palkama

Avatar

Jadon Sancho. Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi endine keskkaitsja Rio Ferdinand avaldas Instagrami vahendusel küsimustele vastates, et tema pikaaegne koduklubi peaks Tottenham Hotspurist tooma ära Inglismaa koondise esiründaja Harry Kane’i (26) ja Dortmundi Borussiast Jadon Sancho (20).

Unitedi hoiab hetkel Premier League’is viiendat kohta ja kui koroonaviirusest tingitud olukord on laabumas ning hooaeg saab jätkuda, siis kõik võimalused on alles, et pääseda uueks hooajaks Meistrite liigasse. Jätkuvalt on võistkonna valukohaks ründepositsioon. Erling Braut Haalandist jäädi ilma ning kuigi Odion Ighaloga löödi käed, siis nigeerlase näol pole tegemist tulevikumaterjaliga, kellel vanust juba 30 eluaastat. Ferdinand usub, et Unitedil tasuks ligi veerand miljardit eurot hakkama panna, et meeskonda kaks maailmaklassist täiendust tuua.

“Harry on alati uje olnud ning tagasi hoidnud, aga vahepeal ka lajatanud. Ta on Tottenhamis oodanud unistuse realiseerumist, kuid seda pole juhtunud. Ta on frustreerunud. Kas arvate, et Harry oleks õnnelik ja rahulolev, kui ta lööb väravaid, purustab rekordeid, aga karjääri lõpuks pole ühtegi trofeed? Ei oleks. Ta oleks õnnetu ja laastatud. Arvan, et selline avaldus tähendaks, et Harryle aitab. Ta tahab võita karikaid ning see tõmbab teiste klubide tähelepanu. Tean, et Manchester United nooliks teda, sest sellist tüüpi mängija oleks neile ideaalne. Olen kindel, et Torino Juventus pakuks ka konkurentsi ja järsku samuti Madridi Real? Ta läheks aga suure üleminekusumma eest, vähemalt 150 miljonit eurot tänapäeva turgu arvestades,” arutles Ferdinand.

“Tahan, et Jadon läheks meeskonda, kus ta mängiks, areneks ja võidaks karikaid. Teda on seostatud Unitedi, Londoni Chelseaga, Paris Saint-Germainiga, aga arvan, et United oleks talle õige koht, kuhu minna, sest olen erapoolik. Marcus Rashford, Anthony Martial, Harry Kane, Jadon Sancho – see hirmutaks paljusid keskpoolikuid enne, kui vile kõlab. Kahtlemata. Loomulikult peaks Jancho tulema. Kui ta kannab särki numbriga seitse, siis peab ta Unitedis olema järgmised kümme aastat. Seda selline särk väärib ja nõuab. Ta justkui lendab ja on hetkel maailma üks parimatest noormängijatest.”

“Ta on suure potentsiaaliga mängija ja läheks üleminekuturul maksma üle 110 miljoni euro. Sa ostad kellegi kümneks aastaks klubisse, mis on tohutu raha, aga ma siiski palkaksin tema ja võtaks riski. Sa ütled talle: “Sinust saab mängija, kelle ümber meeskonna ehitame ja kes hakkab meile karikaid tooma.” Tal on see X-faktor olemas, samuti oskused, kes suudab fänne rõõmustada. Kui lähed Reali, Barcelonasse või Unitedisse, siis nende kodustaadionid tahavad elevil olla ja inimesed istekohtadelt püsti karata. Sancho on selline kutt. Tal on kõik potentsiaal olemas, et olla vaieldamatult suurim superstaar. Ta toob mänguväljaku staadionile,” lõpetas 41-aastane Ferdinand, kes 2002-2014 Unitedis pallis.

scroll to top