fbpx
Close

Belgia koondise peatreener: Courtois suudab väravas teha seda, mida teised mitte

Avatar

Foto: AP/Scanpix

Madridi Reali belglasest väravavaht Thibaut Courtois sai koondise peatreenerilt Roberto Martinezelt ohtralt kiidusõnu, kelle arvates pole ühelgi teisel väravavahil selliseid võimeid, nagu Courtois’l.

Courtois liitus Realiga 2018. aasta suvel. 2011-2018 kuulus ta küll Londoni Chelsea hingekirja, aga omale nime tegi ta Madridi Atleticos, kus viibis laenul aastatel 2011-2014. Realis pidi ta algselt silmitsi seisma Costa Rica koondise väravavahi Keylor Navasega, kellel samuti suurepärane karjäär ette näidata, aga lõpuks maandus tema Paris Saint-Germainis ja Courtois on Reali peatreeneri Zinedine Zidane’i võistkonnas selgelt esimene valik siiani postide vahel olnud.

“See on alati talle selge olnud, mida tuleb teha, et Madridis esikindaks saada. Ta tuli klubisse üpris keerulisel, muutusi täis ajal, aga ta oli alati väga keskendunud, et näidata, mis temas peitub. Alates Istanbuli Galatasaray mängust Meistrite liigas on ta tulemuste poolest olnud meeskonnale hädavajalik. Ta on endiselt väga noor ja kahtlemata suudab ta purustada senised rekordid Madridi väravas. Tema küpsus on kõvasti eespool tema vanusest,” kiitis Martinez.

Kas Courtois on maailma parim väravavaht? “Kindlasti. Maailmameistrivõistlused oli selle peegeldus: ta oli parim. Ta oli seal parim, liitus Madridi Realiga ja oma oskuste ning kasvu poolest suudab ta teha asju, mida teised mitte. Ta on mängija, kes saab aru, ja seejuures veel väga hästi, et kui sa ei võida mängu nii nõudlikus meeskonnas nagu seda on Real, pead olema väga küps ja tegutsema järgmises matšis edukalt. See on väga raske, kui sa pole selliseks pingeks valmis, aga Courtois on ja ei lase sellel mõjutada oma enesekindlust ning taset. Ta on järjepidevalt kohanenud ning arenenud. Kõik me teame, et ta jätab endast Madridi jälje maha.”

scroll to top