fbpx
Close

Suurte ambitsioonidega Evertoni läinud nimekas itaallane võtab Hispaania tippklubi juhendamise üle

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Hispaania kõrgliigas lõppenud hooajal teiseks jäänud Madridi Real jäi hiljuti peatreenerita, kui sellel kohalt lahkus Zinedine Zidane. Uus mees ametisse sai teisipäeval paika Carlo Ancelotti näol.

61-aastasel Ancelottil on ütlemata vägev treenerikarjäär seljataga. Itaalia klubidest on ta juhendanud Torino Juventust, AC Milani ja Napolit ning on tegutsenud Reali eesotsas ka 2013-2015 perioodil. Lisaks on ta olnud Pariisi Saint-Germaini, Londoni Chelsea ja Müncheni Bayerni peatreener. Paljude jaoks mõneti ootamatult võttis Ancelotti 2019. aasta lõpus vastu teistsuguse väljakutse, mil temast sai Inglismaa keskmike sekka kuulunud Evertoni peatreener. Klubil oli ja on endiselt aga suured plaanid Premier League’i tippu pürgida ning samuti soovitakse uus staadion ehitada. 2020/21 hooajal Ancelotti käe all suurt edu ei saavutatud ja lõpetati kümnendal kohal.

Kui Real suutis 2020. aastal Hispaania meistriks tulla, siis lõppenud hooajal jäädi teiseks. Aina enam kasvas surve peatreener Zidane’i suunas ning viimaste aastate sees juba teistkordselt pani prantslane ameti maha. Zidane ka selgitas asjaolusid ja tõi välja, et teda väga riivas, kuidas klubijuhid olid ajakirjandusse loonud uudise, et kui Zidane võitma ei hakka, siis ta vallandatakse.

Ancelotti sõlmis Realiga kolme aastase pikkuse lepingu. Väidetavalt oli klubi esimeseks valikuks olnud Massimiliano Allegri, keda seostatakse Juventusega, kust hiljuti lahkus Andrea Pirlo. Veel spekuleeriti Milano Interi Itaalia meistriks tüürinud, aga klubiomanikega tekkinud konflikti tõttu sealt taandunud Antonio Conte nimega. Läbi käis samuti Reali legendaarne ründemees Raul Gonzales, kes pallis seal 16 aastat ja lõpetas mängijakarjääri 2015. aastal New York Cosmose ridades. 2020. aastal oli 43-aastane hispaanlane ajutiselt Reali U19 võistkonna juhendaja.

scroll to top