fbpx
Close

Manchester United lasi kaheksal mängijal lahkuda, Chelsea pikendas kahe vanameistriga aga lepingut

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Premier League’is teiseks jäänud Manchester United ja neljanda koha meeskond Londoni Chelsea on hooaja lõppedes hoogsalt oma ridu üle vaatamas. Neist esimene vabanes koguni kaheksast mängijast, teine sai kaks lüli uueks hooajaks paika.

Unitedi puhul on kuulsaima nimega lahkujaks argentiinlasest väravavaht Sergio Romero, kes 2015. aasta suvest seal pallinud, kuid teinud seda enamasti varukindana David de Gea järel. Läinud hooajal 34-aastane Romero ei saanud kordagi platsile, varasemast on tal Unitedi eest ette näidata 61 mängu. Väidetavalt püüdis tema agent juba viimased kaks hooaega uut mängupaika leida, aga erinevate tingimuste osas kokkulepeteni ei jõutud. Peamine põhjus, miks Romero ikkagi lahkus, seisneb 24-aastase inglase Dean Hendersoni kohalolus, kes kerkinud selgelt teiseks numbriks ja aeg-ajalt istutanud ka De Gea enda pingile.

Väravavahtidest ei jätka Unitedis ka Joel Pereira, kes seal 2015. aastal ühe mängu kirja sai. Kuuel korral laenati 24-aastane portugallane teise klubisse ja viimati tegutses ta Huddersfield Townis. Teised ja vähemtuntud nimed, kes Unitedis jätkamas pole, on veel üks väravavaht Jacob Carney, poolkaitsjad Mark Helm, Arnau Puigmal ja Aliou Traore ning kaitsemängijad Lestyn Hughes ja defender Max Taylor.

Samal ajal sai värske UEFA Meistrite liiga võitja Londoni Chelsea kahe kogenud mängumehega kokkuleppele uue lepingu osas. 34-aastane prantslasest ründaja ja 36-aastane brasiillasest keskkaitsja Thiago Silva on klubis tegutsemas veel ka tuleval ehk 2021/22 hooajal. Giroud on kolme ja poole Chelsea’s veedetud aastaga löönud 32 väravat, olles enamjaolt vahetusmehe rolli täitnud. Viimasel ajal seostati teda tugevalt AC Milaniga. Silva puhul oli Chelsea’sse tulek igati õnnestunud variant, sest pikalt Meistrite liiga võitu Pariisi Saint-Germaini ridades noolinud vanameister seal edu ei saavutanud, kuid Chelsea’s kulus selleks vaid aasta.

scroll to top