fbpx
Close

Interi president selgitas MLS-iga seostatava Conte lahkumist: meie vaated enam ei kattunud

Avatar

Foto: Action Images Reuters/Scanpix

Värske Itaalia meistermeeskonna Milano Interi president Steven Zhang selgitas Gazzetta Dello Sport vahenduselt antud intervjuus, miks eduka peatreeneri Antonio Contega koostöö ei jätkunud.

“Kui Interi üle võtsime, siis mõtlesime, et Conte oleks meie projekti jaoks ideaalne treener. Kahe aasta eest meil viimaks õnnestuski ta Nerazzurri ridadesse tuua. Ma olin ja olen endiselt veendunud, et Conte on võitjamentaliteediga treener. See on põhjus, mis viis meid temasse ja meeskonda nii palju investeerima viimase kahe aasta jooksul. Eelmisel suvel avaldas koroonaviiruse pandeemia suurt mõju meie tuludele, aga jätkasime temaga ning keskendusime hooajale, olles veendunud samal ajal, et suudame Serie A võita,” rääkis Zhang.

“Otsus oli õige, aga nüüdseks pandeemiast tulenenud arve on selline, mis ei lase meil ebaõnnestuda olukorra hindamisel säästude osas, mis peaksid meid juhtima tulevikus eelarvelise tasakaalu suunas. Peame vähendama kulusid ja hoidma riske kontrolli all. Mõistagi mõjutab see ka üleminekuturu strateegiat. Meie erinevad vaated olukorrast tekitasid lahkumineku. Mis polnud tema jaoks olulise tähtsusega, oli jällegi klubile ja nii edasi. Conte on tipptreener, aga presidendina pean mõtlema klubi kindluse peale.”

Praeguseks on Interil uus peatreener Simone Inzaghi näol olemas, kes 2016-2021 tegutses Rooma Lazio eesotsas. Conte saagiks jäi Interis 102 mänguga 64 võitu. Magusaim saavutus on aga kahtlemata Itaalia meistritiitel, mis võideti 12-punktilise edumaaga mulluse meistri Torino Juventuse ees. Hiljuti avaldas 51-aastane itaallane DAZN-i vahendusel, et tahaks Euroopas väljaspool töötada: “Tahan hankida välismaal kogemusi. Sooviksin USA-sse minna.”

scroll to top