Chelsea võitis pärast üheksat aastat taas Meistrite liiga, Tuchel näitas koha kätte lisaks Cityle ka PSG-le!

UEFA Meistrite liiga finaalmängus läksid laupäeval Portugalis Portos vastamisi kaks Inglismaa klubi: värske Premier Legaue’i võitja Manchester City ja Londoni Chelsea. Kuigi favoriidiks peeti just esimest, piisas Chelsea’le ühest tabamusest ning viimati 2012. aastal seda karikat kergitada saanud Sinised tegid seda nüüd jälle.

Chelsea’ jaoks muutus avapoolaja lõpp vägagi murelikuks, sest 39. minutil pidi 36-aastane keskkaitsja Thiago Silva vigastuse tõttu mängu lõppenuks lugema. Brasiillane oli ka eelmisel hooajal Pariisi Saint-Germaini särgis finaali jõudnud, kuid pidi Müncheni Bayerni paremust tunnistama. Kõigest kolm minutit hiljem ehitasid Mason Mount ja Kai Havertz aga mängu ainsa tabamuse Chelsea’le, kellest viimane pääses üks ühele vastamisi City väravavahi Edersoniga ning kuigi brasiillane suutis Havertzit veidi segada, õnnestus sakslasest poolkaitsjal pall tühja väravasse suunata.

Teisel poolajal oli City domineerivam, olgugi et Christian Pulisicil tekkis suurepärane võimalus Chelsea 2:0 ette viia. Valus löök tabas meeskonda ja ka peagi EM-ile minevat Belgia koondist, sest Antonio Rüdigeriga kokkupõrke tulemusena pidi Kevin De Bruyne sinise silmaga platsilt lahkuma ning mõned minutid hiljem oli poolkaitsja sunnitud arstide abiga ka tribüünilt ära minema. Seitse lisaminutit anti normaalajale juurde, Chelsea pidas vastu ja lõpetas hooaja väärikalt. Seejuures on võit eriti magus peatreener Thomas Tuchelile, kes teatavasti sai aastavahetuse perioodil Pariisi Saint-Germainist kinga ning võttis üle Frank Lampardi käe all kriisi sattunud Chelsea’ võistkonna. PSG piirdus sel hooajal poolfinaaliga.

Samal ajal tegi oma viimase mängu City eest ründestaar Sergio Agüero ning vaatamata mitmetele Inglismaa meistritiitlitele siirdub 32-aastane argentiinlane Barcelonasse, et veelkord asuda oma auhinnakapist puuduvat Meistrite liiga trofeed jahtima.