Haaland ei lubanud raske võidu saanud Bayernil veel tiitlivõitu tähistama hakata

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Saksamaa kõrgliiga 31. vooru laupäeval toimunud mängudes said võidu kätte nii Müncheni Bayern kui ka Dortmundi Borussia. Heitlus kahele ülejäänud Meistrite liiga koha peale on muutumas aina pingelisemaks.

Bayern vajas Mönchengladbachi Borussia üle kindlasti võitu ja pidi samal ajal lootma, et Dortmundi Borussia libastuks Düsseldorfi Fortuna vastu. Nii oleks Bayern juba kolm vooru enne hooaja lõppu saanud kaheksanda järjestikuse meistrikarika pea kohale tõsta, ent pidustused peavad veel ootama.

Dortmund oligi punkte kaotamas, aga matši viiendal üleminutil kerkis kangelaseks Erling Braut Haaland ja võõrustajameeskond Düsseldorf pidi väga kibeda lõpuga leppima. Bayern pidi omakorda tegutsema kodus ilma kahe ründeässa Robert Lewandowski ja Thomas Müllerita, kellel mõlemal tuli jätta mäng kaartide tõttu vahele. Lisaks jäid vigastustega eemale veel ka mitmed põhimehed: Niklas Süle, Thiago, Corentin Tolisso ja Philippe Coutinho. 26. minutil avati siiski skoor 19-aastase hollandlase Joshua Zirkzee abiga. Benjamin Pavardi õnnetust 37. omaväravast oli seis viigis, aga lõppsõna jäi Bayernile, kui 86. minutil vormistas skooriks 2:1 Leon Goretzka.

Dortmundi võimalused veel meistritiitlit püüda on ülejäänud mängudest vaid maksimum võtta. Bayernile piisaks aga järgmises voorus Bremeni Werderi alistamisest, mis tähendaks oma lähima konkurendi Dortmundi ees kaks vooru enne hooaja lõppu seitsmepunktilist edumaad, kellel on järgmine mäng ees ootamas Mainziga.

Reedel alistas RB Leipzig võõrsil 2:0 Hoffenheimi ning sellega on Leipzigil 62 punkti kirjas. Mönchegladbachil on kogutud 56 silma ja kui pühapäeval suudab Leverkuseni Bayer olla võõrsil Gelsenkircheni Schalkest parem, on neil olemas 59 punkti. Kuna Meistrite liigasse on uueks hooajaks pääsenud Bayern ja Dortmund, siis üks kolmest – Leipzig, Mönchengladbach ja Leverkusen – peab leppima lõpuks Euroopa liigaga.