fbpx
Close

Dortmundi spordidirektor kinnitas: Götze lahkub taas klubist

Avatar

Foto: Imago/Scanpix

Dortmundi Borussia süsteemist välja sirgunud ja kolmel hooajal oma senise karjääri jooksul Müncheni Bayernit esindanud Mario Götze on tänavuse hooaja lõppedes Dortmundist lahkumas.

27-aastase Götze leping on peagi lõppemas ja seda kumbki pool pikendada ei soovi. Poolkaitsja on pärast 2016. aastat Müncheni Bayernist naasmist olnud raskustes oma tippaegade vormi leidmisega ning liikunud selgelt allakäigutrepil. Dortmundi spordidirektor Michael Zorc kinnitas, et nende noorteakadeemiast põhimeeskonda murdnud üks andekaim mängija on tõepoolest jälle klubi vahetamas.

“Mul on viimastel päevadel Marioga olnud väga hea vestlus. Nõustusime mõlemad, et koostöö pärast seda hooaega ei jätkuks. Ma arvan, et see otsus on mõlema osapoole parimates huvides. Mario on väga hea poiss ja arvan, et sellel hooajal on ta meile endiselt tähtis. Ta on väga hea mängija, kes tulnud meie noortesüsteemist. Samas on tema huvides uus klubi otsida. Võib-olla välismaalt,” rääkis Zorc Sky Deutschland’i vahendusel.

Pärast Bundesliga naasmist koroonaviirusest tingitud pausilt alistas Dortmund 4:0 Gelsenkircheni Schalke, kuid Götze teenis selles matšis kõigest kolm minutit mänguaega. Tänases 2:0 võidumängus Wolfsburgi vastu jäi mees pingile. Saksamaa koondislasel on varasemalt probleeme olnud terviga ja ühel hetkel oli tema mängijakarjäär koguni küsimärgi all. Lisaks on ta ise tunnistanud, et 2014. aasta MM-i finaalis löödud võiduvärav Argentina vastu tõmbas temale liiga suurt tähelepanu ja sellega on olnud raske toime tulla. Räägitud on, et ta võib liituda Liverpooliga, kus peatreener Jürgen Klopp on tema talendi tohutu austaja, aga viimaste hooaega lõikes peetakse tõenäoliseks, et Götze astub sammu tagasi liitumaks mõnda keskmikke sekka kuuluva klubiga, et seejärel oleks võimalik ühel hetkel suurem üleminek korda saata.

scroll to top