Dortmund sai Sancho kübaratriki toel suure võidu, tabeli tipp muutus veelgi pingelisemaks

Jadon Sancho. Foto: AFP/Scanpix

Saksamaa kõrgliigas peeti pühapäeval ära kaks kohtumist. Avamängus võttis võidu Mönchengladbachi Borussia ja päeva lõpetas samuti edukal moel Dortmundi Borussia.

Põlvevigastust raviva Erling Braut Haalandita tegutsenud Dortmund vajas võõrsil Paderborni üle kindlasti võitu, sest vastasel juhul olnuks liidri Müncheni Bayerniga vahe juba kümnepunktiline. Avapoolajal väravaid ei nähtudki, kuid kolme minuti jooksul said tabamused kirja Thorgan Hazard ja Jadon Sancho, millega oli Dortmund 57. minutiks 2:0 ees. 72. minutil tuli põnevus tagasi, sest kodumeeskonna poolelt realiseeris penalti Uwe Hunemeier. Kaks minutit hiljem tegi aga Sancho seisuks 3:1 ja Achraf Hakimi suurendas 85. minutil eduseisu veelgi. Sellest ikkagi külalistele ei piisanud ja viienda palli lõi Paderborni võrku Marcel Schmelzer ning esimesel lisaminutil vormistas Sancho oma kübaratriki.

Mönchengladbachi Borussia ei jätnud Berliini Unionile erilisi võimalusi. Florian Neuhausi ja Marcus Thurami väravatest juhiti poolajaks 2:0 ning kuigi Unioni poolelt vähendas 50. minutil rootslasest ründemees Sebastian Andersson kaotusseisu minimaalseks, tegid Thuram ja Alassane Plea lõppskooriks 4:1.

Viis vooru on veel tänavust Bundesliga hooaega minna ja Bayern on 67 punktiga liider, Dortmundil on kirjas 60 silma. Ülejäänud kahe Meistrite liiga koha peale käib äärmiselt tihe rebimine, sest Mönchengladbachil ja Leverkuseni Bayeril on kummalgi kogutud 56 punkti, aga mullune kolmas meeskond RB Leipzig jääb vaid ühe punkti kaugusele. Kuuendal kohal on Wolfsburg, kuid 42 punktiga nemad ilmselt enam suurde mängu sekkumas pole.