fbpx
Close

Ancelotti: otsustasin Inglismaale tagasi tulla, sest Itaalia ei suuda muutuda

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Maailma üks tuntumaid peatreenereid Carlo Ancelotti rääkis Sky Sportsi vahendusel antud intervjuus, et pärast Müncheni Bayernist lahkumist plaanis ta minna oma kodumaale Itaaliasse tagasi, aga võimalus taas Premier League’is kätt proovida oli liiga ahvatlev.

60-aastane Ancelotti juhendatud tippklubide nimekiri on kadestamisväärne, mille seas AS Roma, Torino Juventus, AC Milan, Londoni Chelsea, Pariisi Saint-Germain, Madridi Real, Müncheni Bayern ja Napoli. Kolmel korral on ta treenerikarjääri jooksul Meistrite liiga võitnud (neist kahel Milani ja korra Realiga) ja kohalik meistritiitel on kätte saadud nii Itaalias, Inglismaal, Hispaanias, Prantsusmaal kui ka Saksamaal.

Möödunud detsembris vallandati Premier League’i keskmiku Evertoni eesotsast Marco Silva ning paar nädalat hiljem nimetati Ancelotti peatreeneriks. Paljude jaoks paistis kummaline, et nii tituleeritud mees võtab sellise pakkumise vastu, aga Evertoni soov tippu tõusta on suur ja Ancelotti kinnitas samuti, et plusse oli siinkohal rohkem kui miinuseid.

“Premier League’is on kahtlemata nauditavam olla peatreener. Poolehoidjad ei pane nii palju pingeid peale ja staadionil olev atmosfäär on samuti Inglismaal parem. Itaaliasse tulin pärast üheksat aastat tagasi ja see polnud kuigi palju muutunud: pinge on samasugune ja fännide seas vohab rohkelt vägivalda. Itaalia jalgpall püüab muutuda, aga seda kultuuri pole lihtne muuta riigis, kus kahjuks on endiselt vägivalda ja rünnakuid. Siin, Inglismaal, staadionitel olevad inimesed on rohkem austava suhtumisega,” ütles Ancelotti.

“Pärast Bayernist lahkumist tahtsin esmalt tulla Itaaliasse tagasi. Mul oli Napoliga hea kogemus, aga kui mul oli valida liiga, siis tahtsin tulla tagasi Premier League’i, millel on omanäoline atmosfäär. Võimalus Evertoni tulla oli väga tähtis. Everton on fantastilise ajaloo ja traditsioonidega klubi ja neil on eesmärk olla tipus. Kui me olema pärast koroonaviirust võimelised, siis püüame selles osas endast parima anda.”

Ancelotti võitis oma pikaaegse koduklubi AC Milaniga kahel korral Meistrite liiga ja selgelt oldi Euroopa üks kardetumaid jõude jalgpalliväljakutel. Miks otsustas mees sealt lahkuda? “Arvan, et see oli mõlemale osapoolele õige otsus. See polnud väga raske, sest pärast kaheksat aastat vajasin muutust ja samal ajal tahtis võib-olla ka klubi muudatust, mistõttu tegime koos otsuse. See oli õige hetk otsus langetada. Tahtsin kogemust väljaspool Itaaliat ja mul oli võimalus minna Chelseasse. Tegemist oli hea otsusega, seda polnud raske vastu võtta.”

scroll to top