fbpx
Close

Diego Costa endisest treenerist Contest: ta ei peaks Madridi Realis isegi ühte hooaega vastu

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Endine Londoni Chelsea ründaja ja nüüdseks juba kolmandat korda Madridi Atleticosse välja jõudnud Diego Costa andis ESPN-ile intervjuu, milles väitis, et Chelseas tema treeneriks olnud Antonio Conte ei suudaks Madridi Reali suguses tippklubis hakkama saada.

50-aastane Conte on kahtlemata tunnustatud peatreener, kes viinud Torino Juventuse Itaalia meistriks ja ka Chelsea Inglismaa meistriks. 2017/18 hooajal ei suutnud ta Chelseat esinelikusse tüürida ja juulis ta vallandati. Seal tekkis tal suurem tüli ka Diego Costaga. Nimelt oli Conte andnud sõnumi teel talle 2017. aasta juunis teada, et teda enam klubisse ei taheta ja ta võib mõnda teise meeskonda minna. Costa soovis naasta Atelticosse, aga Chelsea hakkas nõudma üpris kõrget üleminekutasu, millele järgnes Costa poolt korduvalt avalik kriitika. Septembris sai ründeäss siiski oma tahtmise ja läbis edukalt ka meditsiinilise ülevaatuse, aga Atletico eest pääses ta platsile alles jaanuaris, kuna klubi pidi üleminekukeelu ära kandma.

Praegu Costal polnud kuigi krõbedaid sõnu Conte suunas enam öelda, aga vägagi konkreetne negatiivne võrdlus tema poolt siiski tuli. “Contel ja mul oli väljakult eemal probleeme, aga arvan, et ta on väga hea treener. Ma ei pea tema vastu vimma, aga et olla täielik tipptreener, peab ta muutma oma juhendamise inimlikku poolt. Ta on väga kahtlustäratav. Näiteks Madridi Reali suguses meeskonnas ei peaks ta ühte hooaega ka vastu,” ütles Costa.

Jutuks tuli Costaga ka rahvuskoondis. 31-aastase mängumehe kodumaa on tegelikult Brasiilia, aga olles tülli läinud endise peatreeneri Luiz Felipe Scolariga, otsustas ta vastu võtta võimaluse esindada Hispaaniat. Brasiilia särgis jäi tema nimele vaid kaks kohtumist, Hispaania poolelt on ta alates 2014. aastast väljakul käinud 24 korral ja löönud kümme väravat.

“Pärast maavõistlusmängu Venemaaga ütles Scolari mulle, et kindlasti saan veel koondisekutseid, sest ma polnud just kuigi palju mänguaega teeninud. Ma arvan, et ta tahtis selle jutuga lihtsalt mu pea sassi ajada. Mäletan, et mitmed ründajad olid vigastatud, aga Scolari ei valinud mind. Hoidsin end vaos, aga ei osutunud ka Maailmajagude karikaturniiriks valituks. Hispaania eest mängimine osutus võimalikuks ja võtsin selle väljakutse vatsu. Kuidas ma saanuks eitavalt sellele öelda? Järsku hakati rääkima, et Scolari tegelikult tahtis mind meeskonda. Igatahes ei helistanud ta mulle kordagi. Seejärel nägin, kuidas kirjutati, et olin miljonite brasiillaste unistused purustanud. Miks aga ei öeldud, et tema ei tundnud mu teenete vatsu huvi? Nii oleks kõik lihtne.”

scroll to top