fbpx
Close

Neville’i valus hinnang: Sancho on Agüero, Higuaini, Messi ja Di Maria tasemest väga kaugel

Avatar

Gary Neville. Foto: AFP/Scanpix

Sky Sports’is eksperdina tegutsev endine Manchester Unitedi paremkaitsja Gary Neville analüüsis Dortmundi Borussia inglasest ääreründaja Jadon Sancho olukorda, kelle vastu tunnevad väidetavalt mitmed suurklubid huvi. Neville jõudis siiski järeldusele, et 20-aastase Sancho tase on kaugel sellest, mida meedias räägitakse.

Watfordi ja Manchester City noorteakadeemiatest läbi käinud Sancho siirdus Dortmundi süsteemi 2017. aastal ja on seal nüüdseks ka selgeks põhimeheks tõusnud. Erinevate sarjade peale on ta kirja saanud 90 mängu ja löönud 31 väravat ning jaganud kaaslastele ka hulganisti väravasööte. Tänavusel hooajal on tema nimel 35 mängu ja 17 väravat. Mitmed Euroopa tippklubid on Sanchol silma peal hoidmas, eelkõige Manchester United. Klubi endine mängija Neville nimetas Sancho küll talendikate mängijate sekka, aga usub, et noormeest kiidetakse üle.

“Kui aus olla, siis Jadon Sancho praegusel ajal… meid tiritakse teemast kõrvale. Arvan, et meil on võtta imeline grupp inglise mängijaid, aga peame arvestama ka teistega: brasiillased, argentiinlased, sakslased, belglased. Me pole ainus riik maailmas. Inglismaa koondise treeneri ja mängijana käis alati läbi teema, et meil on kuldne generatsioon. Loomulikult saab seda selliselt nimetada, kui David Beckham, Frank Lampard, Steven Gerrard, Wayne Rooney mängisid, aga samas oli Brasiilial Rivaldo, Ronaldinho, Ronaldo – kas seda nimetame plaatinaks?” põrutas Neville.

“Ütlete, et meil on kuldne generatsioon, aga unustate, et teistel riikidel on samuti maailmaklassist staare. Näiteks Argentinal on Sergio Agüero, Gonzalo Higuain, Lionel Messi, Angel Di Maria. Kui head nad on Sanchoga võrreldes? Sancho on nende tasemest väga kaugel. On tõsi, et ta on talent, aga me ei saa panna teda maailmaklassi mängijatega ühte patta, kes võidavad regulaarselt Euroopas ja maailmas karikaid.”

scroll to top