fbpx
Close

Xavi: olen kindel, et Messi võtab osa Katari MM-ist ja mängib 40. eluaastani välja

Avatar

Lionel Messi ja Tanguy N'Dombele. Foto: Imago/Scanpix

Barcelona legendaarne poolkaitsja Xavi Hernandez vestles Instagrami vahendusel toimunud intervjuus oma endise võistkonnakaaslase Samuel Eto’oga, milles arvas, et Lionel Messi ei riputa nii pea veel putsasid varna, vaid mängib peaaegu 40. eluaastani tippjalgpalli.

Kuuekordne Ballon d’Ori võitja Messi on tänavusel hooajal harjumuspärast vormi näidanud, olles kõigi sarjade peale 24 väravat löönud. Viimasel ajal on spekuleeritud, et 32-aastane argentiinlane võib oma karjääri viimased aastad mõnes teises klubis pallida, aga vaatamata sellele usub Xavi, et Messit saavad jalgpallisõbrad väljakutel veel pikemat aega näha. “Tal on endiselt viis või seitse head aastat ees ootamas. Ta hoolitseb enda eest hästi ja suudab mängimist jätkata kuni 37., 38. või 39. eluaastani. Olen kindel, et ta mängib ka Katari 2022. aasta MM-il,” arvas Xavi.

Kui see tõeks osutub, siis on suur tõenäosus, et Xavi ja Messi hakkavad taas koostööd tegema. Nimelt oli juba selle hooaja keskpaigas Katari tippklubi Al-Saddi peatreeneril Xavil variant oma endise koduklubi etteotsa minna, kuid 40-aastane endine Hispaania koondislane ei tundnud, et peaks selle sammu astuma. “Jaanuaris polnud selleks õige hetk. Mul oli vestlusi [Barcelona spordidirektori] Eric Abidali ja [tegevjuhi] Oscar Grau’ga ning laual oli suur pakkumine, aga selleks polnud õige aeg. Vajan veel veidi kogemust. Barcelona juhendamine on mu unistus ja tahan seda kindlasti ühel päeval teha. Olen seda mitmeid kordi öelnud.”

Intervjuu käigus ei jäänud mõistagi mainimata ka Neymar, kelle puhul arvatakse, et periood Pariisi Saint-Germainis on läbi saamas ja brasiillane Barcelonasse tagasi tulemas. “Jalgpallitarkuse poolest on ta maailma esikolmiku või esiviisiku seas, selles pole kahtlustki. Ta suudab mängu muutuse tuua ja loodame, et ta naaseb Barcelonasse. Olen Barcelona fänn ja soovin seal parimaid mängijaid näha,” lisas Xavi.

scroll to top