fbpx
Close

Henry: Arsenalis oli lihtsam mängida kui Barcelonas

Avatar

Foto: AP/Scanpix

Aastaid Londoni Arsenali esindanud ning kolm hooaega ka Barcelona särki kandud prantslasest endine ründeäss Thierry Henry võrdles kummaski klubis veedetud aega ning leidis, et Inglismaal oli lihtsam kui Hispaanias.

Henry jõudis enne Arsenali tulekut viis hooaega AS Monacos pallida ja pool 1998/1999 hooajast Torino Juventuse ridadesse kuuluda. Inglismaal Kahurite eest käis ta Premier League’is koguni 254 korral väljakul ja lõi 174 väravat. Seejärel tõi Barcelona ta 24 miljoni euro eest ära, kus tegutses kolm hooaega. Edasi jätkus Henry karjäär New York Red Bullsis, kus teatavasti pallis ka toonane Eesti koondislane Joel Lindpere ning korra jõudis mees veel Arsenalis laenul käia. PUMA Footballi vahendusel korraldatud vestluse käigus praeguse Manchester City ründemehe Sergio Agüeroga rääkis Henry, et Arsenalis olid kogemustega staarid kõrval olemas ja see tegi oma tegutsemise mõnevõrra lihtsamaks.

“Arsenalis sain kuhu iganes minna. See oli nagu sina mängisid koos Diego Forlaniga. Mul oli Arsenalis samuti lihtsam, sest kõrval oli tegutsemas Bergkamp või Kanu. Neile meeldis keskele jääda, mis lubas mul allapoole vajuda ja liikuda paremale või vasakule. Ma ei arvanud kunagi, et Arsenalist lahkun, aga tegin seda. Läksin Barcelonasse, kus oli teistsugune mängustiil. Seal tuli mängu taas õppima hakata, sest Arsenalis olid Dennis ja Kanu olemas ning sain ükskõik, kuhu ette liikuda, tulla keskele, küsida palli, minna paremale ja vasakule. Järsku oled aga Barcelonasse saabunud ning Rijkaard palub mul vasakule jääda ja seejärel, kui Pep saabus… Pep on esmalt ja eelkõige imeline treener, kuid ta on väga nõudlik, energiline ja peaaegu oleks nii, nagu mängiksid temaga malet,” rääkis Henry.

“Sa tahad alati olla sammukese eespool sellest, mida teed. Selle jaoks pead püsima oma positsioonil, et teha poolkaitsjatele väljak võimalikult suureks, et nad saaksid oma ülesandeid täita. Sa pead tegema ebavajalikke spurte, et tagumine liin eemale viia, luua number kümnele ruumi oma poolel, sest mängisime ühe kontrolliva poolkaitsjaga ja kahe kümnega. Seega pidin alati tegema spurte kaitseliini selja taha, et veenduda, et Andres Iniesta saaks palli ja kui sa seda ei teinud, siis kaotasid ruumi ära. Hakkasin mõistma väljakul olevat ruumi ja selles liikumiste tegemist. See oli teistsugune mängustiil ja kui olin sellega kohanenud, võitsime 2009. aastal kõik, mis võimalik. See oli imeline aeg, aga nagu teate, on Arsenal mu südames,” lisas 42-aastane Henry.

Praeguseks on Henry omajagu kätt proovinud treenerina. Ta oli Belgia koondises Roberto Martineze kõrval 2016-2018 perioodil abitreener, misjärel siirdus oma endise koduklubi Monaco etteotsa. Prantsusmaa ühes tippklubis olid väga keerulised ajad käsil ja Henry ei suutnud seal sarnaselt mitmele teisele treenerile suurt midagi korda saata. 2019. aasta novembrist määrati ta USA kõrgliigas MLS-is Montreal Impacti peatreeneriks, kus on praeguseni tegutsemas.

scroll to top