fbpx
Close

Evra: Ferguson muutis meid Unitedis robotiteks

Avatar

Patrice Evra (paremal). Foto: AP/Scanpix

Kaheksa hooaega Manchester Unitedit esindanud ning hiljem veel ka kolm aastat Torino Juventuses pallinud prantslasest paremkaitsja Patrice Evra meenutas Unitedi kodulehe vahendusel antud intervjuus, et legendaarse Sir Alex Fergusoni käe all muutus kõikide mängijate mentaalsus sedavõrd, et väljakule joosti lõpuks justkui robotitena.

“Olen aus. Kui hakkad võitma kolmandat, neljandat ja viiendat korda, siis sa ei tähista enam samal viisil. Sa teed seda kaamerate ja muu pärast, kuid see pole sama enam. Ferguson õpetas meile, kuidas olla nagu robotid. Ma ei arva, et oleksin Manchester Unitedis mängides olnud inimene. Kui võitsime ja suutsin väljakul midagi edukat teha, siis polnud ma õnnelik. Mulle oli see midagi tavalist. Olen alati öelnud, et [Prantsusmaa koondise peatreener Didier] Deschamps õpetas mulle, et võitmine on tähtis, aga Ferguson õpetas, et võitmine on normaalne. Mäletan, et ta ütles pärast suuri võite Liverpooli vastu: “Hästi tehtud.” Ta ei hõisanud kunagi, välja arvatud siis, kui võitsime Meistrite liiga. Koduse liiga võitmine oli tavapärane nähtus tema jaoks,” ütles Evra.

“Igal korral, kui selle särgi selga tõmbasin, siis teadsin kui paljud on seda kandnud ning võitnud. Austasin seda traditsiooni ja filosoofiat. Mu mõttes oli alati, et ma ei saa neid inimesi alt vedada. Kui Manchester Unitedi eest mängid, siis pole see su jaoks määratud. Sa ei kasuta Manchester Unitedit, vaid kuna oled selle mängija, siis oled kuulus ning sotsiaalmeedias. Sa mängid Unitedis, sest pead nendele inimestele midagi vastu andma.”

“Toon teile näite. Kord kui oli hooaja ettevalmistus käimas, siis enne bussi tulekut olime väga väsinud ja palju fänne oli ootamas. Mängijate hoiak oli selline, et kui keegi ei anna autogrammi, siis ei pea keegi seda ka tegema. Seega läksime otse bussi ning aknast välja vaadates nägin Sir Alex Fergusoni, kes andis igale fännile autogrammi. Vannun, et ta tegi seda umbes 45 minutit. Ütlesin: “Kutid, kui boss tuleb bussi, siis on meiega kõik. Ja ta tuli bussi ning tegi meile peapesu: “Kes te enda arvates üldse olete?! Need inimesed maksavad teie palga kinni. Need inimesed tulevad teid vaatama. Nüüd kaduge sinna alla ja andke autogramme.” Nii pidimegi iga fänni juurde minema. Aga selline on mentaalsus,” lõpetas Evra.

scroll to top