fbpx
Close

Mourinho: nutsin, sest minu juhendatud Madridi Real oli 2011/12 hooajal Euroopa parim meeskond

Avatar

Florentino Perez (vasakul) ja Jose Mourinho. Foto: AP/Scanpix

Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho meenutas aegu, mil ta Madridi Reali peatreener oli ning oma Hispaania treenerikarjääri eelviimasel hooajal olevat Real olnud Euroopa parim võistkond, kuigi Meistrite liiga võit jäi saavutamata.

Mourinho oli 2009/2010 hooajal teinud Milano Interiga sisuliselt puhta töö, kui võideti Meistrite liiga, Itaalia meistritiitel ja Itaalia karikas. Portugallane siirdus seejärel Reali ning oli seal kolm aastat. Teine hooaeg kujunes Mourinhole eriti mälestusväärseks, mil koguti Hispaania kõrgliigas 100 punkti, löödi 121 väravat ning tuldi La Liga võitjaks. Selliseid numbreid polnud Hispaanias kunagi ükski meeskond suutnud näidata, aga Mourinhole jäi okas hinge Meistrite liigast – Müncheni Bayerni vastu tuli 3:3 üldskooriga käiku penaltiseeria ning poolfinaal jäi laeks.

“Sellel hooajal oli Madridi Real parim meeskond Hispaanias ja parim Euroopas. Seetõttu oligi nii raske leppida Bayerni vastu kaotusega Meistrite liigas. Barcelona ainuvalitsemise lõpetamine, rekordarvu punktideni jõudmine ja rekordarvu väravate loomine teeb selle veelgi huvitavamaks ning tähtsamaks, sest me tegime seda parimal võimalikul viisil. Tähtis polnud vaid see, et La Liga võitsime, vaid tegime seda ajalooliselt,” rääkis Mourinho Marca vahendusel.

Pärast Reali perioodi Londoni Chelseasse tagasi jõudnud, aga ka Manchester Unitedit juhendanud 57-aastane Mourinho avaldas samuti, et kaotus Bayernile on tema treenerikarjääri üks laastavamaid hetki. “Kahjuks selline on jalgpall. Cristiano [Ronaldo], Kaka, Sergio Ramos… jalgpalli kolm täielikku hirmu, selles pole kahtlustki. Aga nad on samuti inimesed. See õhtu on mulle treenerina ainus, kui peale kaotust nutsin. Mäletan seda hästi. Aitor Karanka (Reali toonane üks abitreeneritest – toim.) ja mina peatusime mu maja ees ning nutsime autos. See oli väga raske hetk, sest me olime Euroopa parim meeskond,” sõnas Mourinho.

scroll to top