fbpx
Close

Arteta: ma ei peaks hakkama mängijat veenma, et ta Arsenaliga liituks

Avatar

December 29, 2019, London, United Kingdom: Arsenal's Mikel Arteta during the Premier League match at the Emirates Stadium, London. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: David Klein/Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire)

Londoni Arsenali peatreener Mikel Arteta avaldas Adidas UK Twitteri poolt klubi endise ründelegendi Ian Wrightiga läbi viidud intervjuus, et võistkonda pääsemiseks on kõige tähtsam mängija enda initsiatiiv.

Arsenaliga seostatakse sellel suvel mitmeid uusi mängumehi. Nendest nimekaim ilmselt linnarivaali Chelsea ridades 2013. aastast tegutsenud Willian, kuid läbi on käinud ka Glasgow’ Celticu ründaja Odsonne Edouard ja Bournemouthi ääreründaja Ryan Fraser. Seisud üleminekuturul on koroonaviirusest tingitud olukorra tõttu segased, aga Arteta jaoks saab määravaks mängija esmane hoiak klubi suhtes.

“Ian, sa tead, mida üle maailma tähendab juba see, kui Arsenali mainid. Kõik tahavad siia tulla ja meil on väga selge idee olemas, kes me oleme. See ei vaja palju veenmist, aga kui seda on ikkagi vaja, siis pole see mu arvates kuigi hea algus, et pean hakkama mängijat veenma meie juurde jääma või meiega liituma. See hoiab mind tagasi, kui küsitakse: “Kas Arsenali?” See peaks olema hoopis midagi sellist, nagu: “Mida me peame tegema? Tahan selle klubi eest mängida ja esindada neid mängustiili väärtusi, mida tahan.” Sellist emotsiooni tahan alguses kuulata. Sama käib nende mängijate kohta, kes juba on klubis. Kui oled lõpetanud, siis millised tunded sind valdavad klubi suhtes? Just see huvitab mind eriti,” rääkis Arteta, kes mängijana 2011-2016 perioodil klubis pallis.

Möödunud aasta detsembris Arsenali juhendamise Unai Emery’lt üle võtnud Arteta tunnistas, et meeskonna sisekliima oli justkui tardunud ja vaja oli uut energiat tuua. “Tundsin, et energia treeningväljakul ja staadionil polnud õige selle erilise klubi jaoks. Olin ise piisavalt õnnega koos, et sain siin mängida, mistõttu kõik peaksid niimoodi end esimese hooga tundma. Eraldumist oli üksteisest palju ja tahtsin kõik omavahel kokku tuua. Kõige tähtsam on aru saada, kui õnnelikud siin olles oleme ja seejärel peab väga selge siht olema silme ees, kuhu tahame jõuda,” lisas 2016-2019 Manchester City abitreener olnud 38-aastane Arteta.

scroll to top