VÕIMAS! Liverpool murdis Manchester City ka võõrsil ja edenes poolfinaali!

Roberto Firmino tähistamas. Foto: Imago/Sportimage/Scanpix

Meistrite liiga veerandfinaali korduskohtumist 3:0 eduseisus alustanud Liverpool jäi avapooltunnil küll Manchester City võimsa surve alla, mis päädis ühe väravaga, kuid teisel poolajal surmati City lootused täielikult, skoorides ise kahel korral.

Kohtumine algas väga tempokalt, mida oli ka arvata – Manchester City vajas kolmeväravalise kaotusseisu vähendamiseks ainult väravaid ja ei midagi muud. Selle eesmärgiga mindi ka väljakule ning kohe peale pandud surve kandis ka vilja, kui Gabriel Jesus oli Liverpooli kalleima ostu Virgil van Dijki eksimusest kasu lõiganud ja oma tiimi juhtima viinud.

City surve oli võimas ja tempo ei raugenud – jaht teisele tabamusele jätkus, kuid Liverpooli päästsid nii oma kaitsjad, kes pallile ette jäid ja korra ka väravaraam, kui Bernardo Silva löök vihises posti. Poolajavile eel suutis City võtta ühe värava küll tagasi, ent suluseisust. See otsus ajas Pep Guardiola marru, kes poolajapausi alguses otsustas kohtuniku suunas vähe krõbedamal viisil end kehtestada, kritiseerides vilemehe otsust.

Guardiola jäi selles duellis aga kaotajaks ning pidi teist vaatust vaatlema tribüünilt. Siis algas Liverpooli pidu. Mohamed Salah sai võimaluse, mängis kaitseliini ja puurivahi Edersoni üle ja pani palli pehme puutega võrku. See võõrsil värav tähendanuks, et City vajab veel kolme tabamust, et poolfinaali jõuda. Kuid vaimselt oldi niivõrd löödud, et eluvaimu selles tiimis enam erilist polnud.

Siis lõi Roberto Firmino Liverpooli teise ning viis klubi juhtima ja tõeline pidu võis alata. 81. minutil sai platsile ka meie Ragnar Klavan, kellest sai läbi aegade esimene eestlane, kes Meistrite liiga veerandfinaalis platsil käinud.