HULLUMEELSUS! Roma tegi klubi ajalugu ning lükkas Meistrite liigast Messi ja Barcelona välja!

Selle hooaja hullumeelseim kohtumine tuleb tänasest õhtust, kus AS Roma läks koduväljakule mängima teadmisega, et Barcelona vastu tuleb lüüa vähemalt kolm väravat ja samal ajal tuleb hoida oma puur puhtana. Kõlab ju ebareaalselt, eks?

Kõlaski. Keegi peale Roma fännide (isegi mõned paadunumad fännid ütlesid, et tegemist on pea võimatu ülesandega) ei uskunud. Loodeti ehk võitu või väikest kaotust, eelkõige võitluslikku mängu, et pea püsti platsilt lahkuda. Võitluslikku saigi, aga millist mängu!

Nagu avakohtumiseski, mängiti La Liga liidritega kui võrdne võrdsega. Aga Barcelona ei saanud oma võimalusi kuidagi realiseeritud. Roma sai, kui Daniele de Rossi supersööt Edin Džekole maandus bosnialase jalal ning osav ründaja mängis üle nii Gerard Pique kui puurivahi Marc-Andre ter Stegeni.

Teisel poolajal oli Džeko jälle aktsioonis, seekord kavaldas ta Pique jälle üle ning hispaanlane võttis bosnialase karistusalas maha vea hinnaga. Kohtunik määras penalti ja de Rossi läks penaltit lööma. Tugev löök küljevõrku ning Stadio Olimpico hakkas aina uskuma. Kui aga Kostas Manolas sai nurgalöögist pea vahele ning ter Stegen isegi ei reageerinud – ainult vaatas, kuidas pall temast möödus ja väravas maandus, läks Itaalia pealinna võimsaim staadion pööraseks.

Oli vaja vaid kümme minutit veel vastu pidada ning lõpuvile kõlades ei suutnud paljud uskuda, mis on korda saadetud. AS Roma jaoks on see esimene kord jõuda Meistrite liigas poolfinaali, seljatades Barcelona ja Lionel Messi enda! Ja mitte 1:0 või 2:1 võiduga, vaid 3:0 skooriga!