fbpx
Close

AS Roma sangarid: me suudame ka finaali jõuda!

Avatar

Foto: Imago/Insidefoto/Scanpix

Eile vutimaailmat 3:0 võiduga Barcelona üle šokeerinud AS Roma edenes esmakordselt klubi ajaloo jooksul Meistrite liiga poolfinaali. Barcelona alistamist veerandfinaalis võetakse kui tõsist eneseületust, kuid roomlased ise usuvad, et neis on veel küllalt peidus.

Eile olid eelkõige kolm mängijat kui teiselt planeedilt: avavärava löönud ja penalti välja meelitanud Edin Džeko, penalti skoorinud ja avaväravale oivalise söödu andnud kapten Daniele de Rossi ja võiduvärava löönud keskkaitsja Kostas Manolas.

“Uskusime alates avakohtumisest, et suudame neid võita. Kuigi kaotasime 1:4 ja meile ei määratud kahte penaltit, siis olime ikkagi vaimselt kohal ja andsime lahingu. Tulime korduskohtumisele kahe järjestikuse kaotuse pealt ja olime surve all. Kuid andsime endast kõik ja tõestasime, et kui fännid on me seljataga, siis ei suuda keegi meid võita,” ütles Manolas Mediaset Premiumile.

Kapten, 2006. aastal MM-i võitnud de Rossi tõdes, et see on üks ilusamaid hetki tema karjääri jooksul. “Ma olin liigutatud juba mängu eel, kui nägin Roma fänne ja ütlesin oma tiimikaaslastele, et kui nemad usuvad meisse, siis peame meiegi uskuma. Halvim, mis saanuks juhtuda, olnuks väljakukkumine, kuid parim asi… me oleme poolfinaalis,” ütles kapten.

“Teadsime, et tuleb raske katsumus, kuid uskusime endasse. Tänase võidu au kuulub treenerile, kes leiutas selle formatsiooni vaid kaks päeva tagasi, drillis selle meile selgeks ning see tegi imesid,” kiitis de Rossi peatreener Eusebio di Francescot.

Korduskohtumises tegi kaasa ka belglasest poolkaitsja Radja Nainggolan, kes avakohtumise pidi vigastuse tõttu vahele jätma. Belglane ei mänginud oma harjumuspärases keskväljarollis, vaid hoopiski kõrgemal ja kahe ründaja – Edin Džeko ja Patrick Schicki all. “Treener tahtis teha muudatusi, et Barcelona ei saaks lühikeselt lahti mängida. See oli ideaalne käik ja lõi meile palju võimalusi,” kiitis temagi treenerit.

Treener ise on aga väga ambitsioonikas: “Ma ei ole veel täielikult rahul. Jõudsime poolfinaali, miks mitte ka Kiievisse (Meistrite liiga finaali toimumiskoht)?”

scroll to top