VÕIMAS! Klavan ja Cagliari panid värske meistri Juventuse ning Ronaldo koduplatsil paika!

Cagliari Calcio. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Itaalia kõrgliiga 37. voorus võõrustas Ragnar Klavani koduklubi Cagliari Calcio kolmapäeval hiljuti Serie A tiitli kindlustanud Torino Juventust ning kõigi üllatuseks lõpetati pikk kaotusteseeria kohtumise selge favoriidi vastu.

Cagliari avas juba kaheksandal minutil skoori, kui paremalt äärelt toimetati pall trahvikasti Federico Mattiello’ni, kes suunas selle edasi Luca Gagliano’ni ning paarilt meetrilt oli Gianluigi Buffon üle mängitud. Juventus lootis poolaja lõpuks vähemalt viigiseisu tabloole saada, aga läks hoopis vastupidi. Teisel lisaminutil andis Gagliano täpse söödu Giovanni Simeone’ni ning karistusala paremalt poolelt tehtud tugev pealelöök maandus võrgus.

Teisel poolajal võinuks Cagliari veelgi eduseisu suurendada, kuid Buffon hiilgas mitme hea tõrjega. Juventus oli samuti mitmel puhul tabamusele lähedal, aga lõpuks jäädigi nulli peale ja Cagliari võttis pärast kaheksamängulist võitudeta seeriat magusa võidu, millega tõusti liigatabelis 45 punktiga 13. kohale. Klavan oli Juventuse vastu oma ülesannete kõrgusel ning Eesti koondise keskkaitsja tegi kogu kohtumise kaasa.

Kahes teises samal ajal toimunud mängus alistas Fiorentina 4:0 Bologna ning AS Roma oli 3:2 parem Torino’st. Cagliari lõpetab hooaja tuleval laupäeval võõrsilmängus AC Milan’iga. Juventus võtab oma viimases matšis vastu AS Roma, misjärel hakatakse valmistuma Meistrite liigaks, kui 8. augustil on vastaseks Lyoni Olympique.