fbpx
Close

Xavi: Messi on elajas, ta esindab ka järgmisel MM-il Argentinat

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Legendaarse endise Barcelona poolkaitsja Xavi Hernandez’e sõnul on ta kindel, et tema endine meeskonnakaaslane ja maailma üks parimatest mängijatest Lionel Messi on ka kahe aasta pärast peetavatel maailmameistrivõistlustel Kataris kohal oma kodumaad Argentinat esindamas.

Tolleks MM-finaalturniiriks on Messi juba 35-aastane. Saatus on ründeässa puhul vägagi karm olnud, sest Messi on kolmel korral jäänud Copa America finaalis kaotajaks ja 2014. aastal tuli MM-i finaalis tunnistada Saksamaa paremust. Vormilangusest Messi puhul ei näi mingeid märke olevat, sest tänavu suutis ta La Liga’s särada 25 väravaga ja 21 väravasööduga.

“Näen Leo’t mängimas seni, kuni ta seda tahab. Füüsilise taseme poolest on ta kiire, tugev ja konkurentsivõimeline elajas. Mul pole vähimatki kahtlust, et ta mängib 2022. aasta Katari MM-il,” ütles Xavi intervjuus Marca’le.

Xavi kinnitas taas, et tema soov on ühel päeval olla Barcelona peatreener, kuid ei mõista praeguse juhendaja Quique Setien’i vastu suunatud kriitikat. “Ma ei varja seda ja olen alati öelnud, et mu peamine eesmärk on Barcelona. See on mu kodu ja see oleks unistus. Praegu olen keskendunud Al Sadd’ile ja ootan juba uut hooaega. Kui Barcelona võimalus peab tulema, pikemas või lühemas plaanis, siis ta tuleb. Hoolimata kõigest tuleb Quique Setien’i austada ja soovin meeskonnale kõike parimat. Mõnikord mängib Barcelona väga hästi, teistel kordadel hästi ja siis jälle mitte nii hästi. Setien’i mänguplaan mulle aga meeldib, nii nüüd kui eelmiste meeskondade puhul – domineerida ning luua atraktiivne mäng. On tõsi, et mõnikord pole see võimalik, aga vastane teeb selle su jaoks raskeks. Oleme kahtlemata näinud Setien’i juhendamisel väga häid mänge Barcelonalt.”

Hispaania koondisega maailmameistriks kroonitud Xavi andis hiljuti positiivse koroonatesti, aga 40-aastane endine poolkaitsja teatas, et tunneb end juba paremini. Sellest olenevalt ta oma koduklubi 2:1 võidumängus Al Khori vastu juhendada ei saanud, aga loodab loodab peagi väljaku ääres tagasi olla. “Minuga on kõik hästi, kuigi loogilistel põhjustel isoleeritud, tahaks peagi treeningutega alustada. Koroonaviirus tõmbab üleminekuturu lati madalamale, nii nagu iga muu asja puhul pärast pandeemiat. See oleks väga kahjustav. Kõike hakatakse ümber organiseerima, nii klubide kui mängijate poolelt. Sellest on kahju, aga nii on.”

scroll to top