VÕIMAS! Klavan aitas Cagliari kaotusseisust võidule ja klubi suurepärane seeria jätkus

Ragnar Klavan. Foto: Reuters/Scanpix

Itaalia kõrgliiga kümnes voor oli taas edukas Eesti koondise kapteni Ragnar Klavani koduklubile Cagliari Calciole, kui Bologna vastu teeniti raske, aga magus võit. Valitsev meister Torino Juventus pääses napilt libastumisest.

Külalismeeskond Bologna haaras 23. minutil penaltist eduseisu, kui täpne oli Paraguay ründaja Federico Santander. Joao Pedro ja Giovanni Simeone väravatest läks Cagliari aga 72. minutiks juhtima ning Pedro lõi 83. minutil veelgi ühe värava. Esimesel üleminutil sai Cagliari puurilukk Robin Olsen omaväravaga hakkama, kuid täismängu kirja saanud Klavan hoidis kaitse otsustavatel hetkedel kindlana ning meeskond noppis 3:2 võidu. Cagliari on nüüd koguni kaheksa järjestikust Serie A matši suutnud kaotust vältida. Viimati jäädi 1. septembril 1:2 alla Milano Interile. Tabelis on võistkonnal kirjas 18 punkti, mis annab küll seitsmenda koha, aga samal pulgal on ka näiteks mullune hõbedameeskond Napoli, kes viimati viigistas 2:2 Atalantaga.

Juventusel oli samal ajal tükk tegu liigatabeli lõppu kuuluva Genoaga. Leonardo Bonucci viis võõrustajad 36. minutil juhtima, aga viis minutit hiljem oli Cristian Kouamel vastus olemas. Teise poolaja alguses teenis punase kaardi Francesco Cassata ja 61. minutil ka Federico Marchetti ning Genoa oli sunnitud ligi pool tundi üheksa mehega tegutsema. Sellest hoolimata ei suutnud Juventus kuidagi väravani jõuda ning 87. minutil saadeti nende poolelt omakorda Adrien Rabiot punase kaardiga platsilt minema. Alles kuuendal lisaminutil teenis Juventus penalti, mille realiseeris Cristiano Ronaldo ja vapralt võidelnud Genoa pidi ikkagi kaotuse vastu võtma.

Cagliari Calcio – Bologna 3:2

Napoli – Atalanta 2:2

Juventus – Genoa 2:1

Lazio – Torino 4:0

Sampdoria – Lecce 1:1

Sassuolo – Fiorentina 1:2

Udinese – AS Roma 0:4