Uskumatu mäng! Liverpool ja Arsenal lõid kahe peale kümme väravat ning veel üheksa penaltit

Divock Origi (paremal). Foto: AFP/Scanpix

Inglismaal peeti teisipäeval ja kolmapäeval liigakarika mänge ning veerandfinaali ei pääsenud nii Londoni Arsenal kui ka Chelsea. Kaheksa parema hulka sammusid kokku kuus Premier League’i klubi.

Liverpool astus Arsenalile sisuliselt B-koosseisuga vastu, kellest tuntumad nimed olid vaid James Milner, Divock origi, Naby Keita, Adam Lallana, Alex Oxlade-Chamberlain ja Joe Gomez. Arsenali poolelt oli sisuliselt vaid üks oluline puuduja: hiljuti klubi fännide suunas roppusi hüüdnud Granit Xhaka. Kohtumist läks aga juhtima Liverpool, kui kuuendal minutil lõi omavärava Shkodran Mustafi. Seejärel pääses aga Arsenal Lucas Torreira ja Martinelli kahe tabamuse toel 3:1 ette, kuid poolaja lõpus vähendas James Milner kaotusseisu minimaalseks.

Korralik väravatesadu aga jätkus. 54. minutiks juhtis Arsenal 4:2 tänu Ainsley Maitland-Nilesile. Kaheksa minutit hiljem oli seis aga 4:4 viigis, kui täpsed olid Oxlade-Chamberlain ja Origi. 71. minutil sai Joseph Willock keskväljal kiiruse üles võtta ning olles peaaegu Liverpooli trahvikastini jõudnud saatis inglane suurepärase kauglöögi teele ja pall oli võrgus. 5:4 edu püsis Arsenalil neljanda üleminutini, misjärel leidsid Liverpooli mehed tsenderdusega Origi karistusalast üles ja Belgia koondislasel oli teine värav kirjas ning ees ootas penaltiseeria. Seal eksis seisult 3:3 aga Dani Ceballos Arsenali poolelt ja 18-aastase Curtis Jonesi 5:4  tabamus viis Liverpooli ikkagi veerandfinaali.

Manchester United juhtis Chelsea vastu poolajaks 1:0 Marcus Rashfordi 25. minuti penaltist. Teise poolaja keskel õnnestus Michy Batshuayil seis viigistada, aga 73. minutil oli jällegi Rashford palli võrku saatnud ning see jäi matš viimaseks väravaks.

Kaheksa parima tiimi seas on seega Leicester City, Colchester United, Everton, Manchester City, Oxford United, Liverpool, Aston Villa ja Manchester United. Mänge alustatakse 16. detsembriga algaval nädalal.