Võidukas Madridi Real lükkas väravad löömata jätnud Barcelona liidrikohalt

Real Madrid players celebrate the goal of their goalkeeper Thibaut Courtois during the Spanish La Liga soccer match between Valencia and Real Madrid at the Mestalla Stadium in Valencia, Spain, Sunday, December 15, 2019. (AP Photo/Alberto Saiz)

Hispaania kõrgliigas peeti lõppenud nädalaga ära 30. vooru mängud. Pikalt liider olnud Barcelona ei suutnud võitu võtta ning lähim konkurent Madridi Real kasutas selle libastumise edukalt ka ära.

Reali ees enamik ajast käimasolevast hooajast edumaad hoidnud Barcelona heitles reedel tabeli kolmanda Sevillaga ning kuigi statistika pool oli selgelt Barcelona poole kaldu, siis kohtumine lõppes 0:0 viigiga. Real oli pühapäeval vastamisi Real Sociedadiga ning sealt tuli 2:1 võit. Sergio Ramos viis omad penaltist ette ning Karim Benzema suurendas eduseisu kahele. 83. minutil õnnestus Mikel Merinol küll vahet vähendada, kuid viigini võõrustajad enam ei jõudnud. Reali võitu jäi siiski varjutama kapten Ramose vigastus, mis sundis teda 60. minutil väljakult lahkuma.

Teistes kohtumistes sai Madridi Atletico Victor Vitolo 81. minuti väravast 1:0 jagu Valladolidi Realist. Sevilla võis küll Barcelona vastu punktilisa teenida, kuid Atletico parem väravate vahe kergitas nemad kolmandaks. Kummalgi on seega kirjas 52 punkti, ent kahele tipule siiski suurt konkurentsi ei suudeta osutada, sest Realil ja Barcelonal on kummalgi 65 punkti.