Liverpool pääses linnarivaali vastu ehmatusega, Chelsea pööras kaotusseisu võiduks

Liverpool. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus pühapäeval kolm mängu. Kindla võidu sai kirja Newcastle United, rasked kolm punkti kirjutas aga tabelisse Londoni Chelsea. Päeva oodatuimas vastasseisus Evertoni ja Liverpooli vahel läksid punktid jagamisele.

Chelsea oli enne koroonaviirusest tingitud pausi hea rütmi kätte saanud ning kolmes viimases matšis polnud nemad kaotusekibedust pidanud tundma. Võõrsilmängus Aston Villaga jäädi siiski 43. minutil Kortney Hause’i tabamusest kaotusseisu ja 60. minutini oldi tagaajaja rollis. Seejärel viigistas Christian Pulisic seisu ja kahe minuti möödudes oli täpne ka vanameister Oliver Giroud.

Eelmises voorus VAR-i eksimuse tõttu võidupunktidest ilma jäänud Sheffield lagunes nüüd Newcastle’i vastu täielikult koost. Kaitsemängija John Egan korjas 50. minutil omale teise kollase kaardi ja nii tuli ligi 40 minutit läbi ajada vähemuses olles. Viis minutit hiljem kasutas Newcastle ülekaalu ära ja koos Sheffieldi kehva kaitsetöö tulemusena viis Allan Saint-Maximin omad ette. Matt Ritchie suurendas eduseisu kahele ja lõppskoori 3:0 vormistas 78. minutil Joelinton.

Evertoni ja Liverpooli vahelises derbimängus jäid väravad löömata. Liiga liidril Liverpoolil oli mitu head võimalust karistuslöögist ette minna ja lõpus oli Fabinho tabamusele vägagi läheda, kuid võõrustajate puurilukk Jordan Pickford päästis omad hullemast. Pigem Evertonil oli kohtumise parim võimalus ette näidata 81. minutist, mil Alisson Beckeri tõrje järgselt pääses värava lähistelt löögile Tom Davies, kuid pall tabas vasakut posti.

Liverpoolil on tabeliliidrina kogutud 83 punkti, Everton asub 38 punktiga 12. kohal. Chelsea on neljas (51 punkti), Sheffield seitsmes (44), Newcastle jätkab 13. kohal (38 punkti) ja Aston Villa on eelviimane (26).

Esmaspäeval pannakse Premier League’is samuti pall mängu, kui Manchester City võõrustab Burnley’d.