fbpx
Close

Valverde kavatseb Barcelonale uue elu sisse puhuda

Avatar

Suarez-Messi-Dembele. Foto: Reuters/Scanpix

Oma Barcelona debüüthooajal liigameistriks tulnud, et Meistrite liiga veerandfinaalis dramaatiliselt AS Romale alistunud peatreener Ernesto Valverdel seisab ees keeruline suvi. Klubi vajab taktikalisi muudatusi ja uue elu sisse puhumist. Mismoodi peaks hispaanlane Barcelonale lähenema?

Läinud hooaeg algas Valverdele keeruliselt: ründetuus Neymar lahkus klubist ja liitus maailmarekordilise summa eest PSG-ga; Hispaania superkarikafinaalis kaotati kahe mängu kokkuvõttes 1:5 ning brasiillase asendusena nähtud Ousmane Dembele sai sügise alguses vigastada. Samuti ei suudetud suvega meelitada Liverpooli ründavat poolkaitsjat Philippe Coutinhot enda ridadesse, kuigi talvel see diil ikkagi jõustus.

Kuid Neymari lahkumine ja Dembele vigastus sundis Valverdet muutma formatsiooni – enam ei saanud kolme ründemängijaga pallida ning käiku läks 4-4-2 või 4-2-3-1. See aga ei toiminud nii õlitatult kui 4-3-3, mida oldi harjutud juba aastaid mängima ning barcelonalikkus oli oma sära kaotamas.

Läinud hooajal teatas klubi legend Andres Iniesta, et lahkub Barcelonast. Coutinho võiks selles rollis küll mängida, ent ta on harjunud pallima veidi kõrgemal kui Barca legend seda regulaarselt tegi. Kuigi MM näitas, et brasiillane suudab mängida erinevaid rolle ja teha seda edukalt, siis oma parimas mahlas on ta ründemängijate Lionel Messi ja Luis Suareze all, toites neid söötudega.

Valverdel on valikus Coutinhot mängitada poolkaitseliinis koos Ivan Rakitici ja Sergio Busquetsiga, mida kasutas ta ka läinud hooajal, kui Iniesta ei saanud pingilt sekkuda. Põhiküsimuseks on Coutinho rahvuskaaslase Arthur Melo võimekus kohaneda uue riigi, klubi ja keskkonnaga. Või soetatakse keegi uus pallur poolkaitsesse, näiteks Adrien Rabiot või Frenkie de Jong, vahendab sport-english.com.

Ei saa jätta mainimata fakti, et klubist on lahkunud Paulinho ning soovitakse müüa ka Andre Gomest, kes mõlemad on pigem füüsilised pallurid. See käik näitab, et klubi püüab taaselustada seda Barcelonat, kus pallurid on ülitehnilised – aeg, kus võideti kõik ning poolkaitses mängisid Xavi-Busquets-Iniesta.

Mis saab Dembelest? Megaost ei saa oma debüüthooajaga rahule jääda ning kuigi ta jõudis küll MM-ile ning avamängus oli algkoosseisus, siis turniiri käigus kaotas ta oma koha Olivier Giroud’le. Kui Dembele aga suudab end leida, tähendab see Valverde jaoks 4-3-3 formatsiooni taastamist. Noor prantslane on ründerelvana fantastiline, sest tema väledus ja ründemeelsus tekitavad igale kaitseliinile probleeme.

Läinud hooaeg oli Valverdele keerukas ka vahetusmängijate nõrga taseme pärast. Peamiselt sai vahetusest mängu neli pallurit ning duubli nimekirja kuulunud pallurid polnud peatreeneri meelest piisavalt hea. Nüüd on kaitsja Clement Lengleti ja Arthuri ostud tekitanud meeskonda juurde vajalikku sügavust ning võimalusi rotatsiooniks.

scroll to top