fbpx
Close

Kaitsja, kes on vaid 25-aastasena mänginud kümnes finaalis ja võitnud need kõik

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

25-aastane Raphael Varane on uskumatu mees. Neli Meistrite liiga tiitlit, kolm Maailma Klubide Karikat, kolm Euroopa Superkarikat, kaks liigatiitlit, üks Copa del Rey, kaks Hispaania Superkarikat ja üks maailmameistritiitel – kokku 16 tiitlit ning seda kõike viimased kuue hooajaga. Ulme!

2011/12 hooajal võitis ta oma esimese tiitli, tulles La Liga võitjaks, kui Real Madrid tegi punktirekordi ja sai kolmekohalise arvu punkte. Siis oli ta kõigest 19-aastane ning seljataga vaid üheksa mängu. Nüüd on tal kirjas 233 mängu klubi eest ning 49 mängu Prantsusmaa koondises, kelle ridades ta debüteeris 22. märtsil 2013. aastal.

Nüüd on ta asendamatu nii Real Madridis kui ka koondises. Seljataga kümme finaali, nendest kümme võitu. Ta pole pallinud kahes finaalis – 2012/13 hooaja Copa del Rey finaalis Atletico Madridi vastu ning kurikuulsas EM2016 finaalis Portugali vastu. Mõlemal korral oli ta sunnitud kohtumistest vigastuse tõttu eemale jääma.

Pärast MM-i võitu on ta justkui saavutanud kõik. Ja seda kõigest veerandsajandi vanusena. “Ousmane Dembele on öelnud, et ma olen jalgpalli kui mängu “läbi teinud.” Ausalt öeldes oli tegemist suurepärase hooajaga ning see, mida ma kogen, on võimas, imeline… mu karjäär on alanud silmapaistvalt,” oli Varane pärast MM-i võitu ilmselgelt rahul.

Noorena kaheksa aastat Prantsusmaa klubis Lensis pallinud Varane jõudis esindustiimi eest mängida vaid ühe hooaja, kuni ta jäi silma suurklubidele, sealhulgas Real Madridile. 2011. suvel liitus ta Realiga umbes kümne miljoni euro eest ning tema soetamise taga oli Zinedine Zidane’i ja Jose Mourinho soov napsata talent enda ridadesse. Kui Mourinhoga võideti koos liigatiitel, siis hiljem Reali tüürima asunud Zidane’iga tehti Meistrite liigas kolmel hooajal järjest puhas vuuk.

scroll to top