United lõpetas 232 päeva pikkuse nukra seeria, 80 miljoni mees Pepe päästis Arsenali hävingust

Nicolas Pepe (keskel), Alexandre Lacazette (paremal). Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa liiga kolmanda vooru mängudes olid kõik Inglismaa klubid neljapäeval võidukad. Londoni Arsenal pääses Portugali kõrgliiga keskmiku Vitoria Guimaraesi vastu suure ehmatusega.

Guimaraesi viis võõral väljakul üheksandal minutil juhtima inglasest keskväljamees Marcus Edwards. 32. minutil viigistas 18-aastane brasiillasest poolkaitsja Martinelli seisu, aga loetud hetked hiljem oli ründajal Bruno Duartel vastus olemas. Arsenal pidi 80. minutini kaotusseisus olema, misjärel kerkis kangelaseks suvel Lille’ist 80 miljoni euro eest Kahurite ridadesse siirdunud Nicolas Pepe, kes sai tabamuse kirja nii 80. minutil kui ka teisel lisaminutil ning Unai Emery hoolealused said magusa võidu kätte. Suuremaks rõõmustamiseks Arsenalil siiski põhjust pole, sest alles esmaspäeval kaotati Premier League’is üllatuslikult 0:1 Sheffield Unitedile ja juba pühapäeval on ees ootamas oluline matš lähikonkurendi Crystal Palace’i vastu. F-alagrupis hoitakse siiski üheksa punktiga esikohta. Frankfurdi Eintracht, Liege’i Standard ja Guimaraes järgnevad vastavalt kuue, kolme ning null punktiga.

Manchester United pidi võõrsil ränka vaeva nägema Belgradi Partizaniga. Ainsa tabamuse sai enda nimele 43. minutil Anthony Martial penaltist ning sellega lõppes klubi jaoks 232 päeva kestnud kurb seeria, kui võõrsil polnud meeskond suutnud vastast üle mängida.

Diogo Jota 87. minuti punase kaardi tõttu vähemusse jäänud Wolverhampton Wanderers suutis tulla kaotusseisust välja ning Romain Saissi ja Raul Jimeneze tabamustest 2:1 võidu võtta Bratislava Slovani üle. Kodumeeskonna ainsa värava lõi 11. minutil Andraz Sporar. Wolverhampton paikneb K-alagrupis kuue punktiga teisel kohal seitse silma kogunud Braga meeskonna järel. Kolmas on Slovan nelja punktiga ja Istanbuli Besiktas jätkab nulli peal.