Unelmate alguse teinud Dortmund jäi poolfinaali ukse taha, Liverpooli eurohooaeg samuti läbi

Riyad Mahrez. Foto: AP/Scanpix

UEFA Meistrite liigas selgusid kolmapäeval viimased poolfinalistid. Võõrsil võitu Dortmundi Borussia üle vajanud Manchester City sai ülesandega hakkama ning avamängu Liverpooli alistanud Madridi Real suutis võõrsil vastase nulli peale hoida ja seega poolfinaali liikuda.

Manchester Citylt avamängus valusa 1:2 kaotuse saanud Dortmund pööras kordusmatšis esimese veerandtunni möödudes juba kõik pea peale – kõigest 17-aastane poolkaitsja Jude Bellingham saatis trahvikastis jätkuolukorra tulemusena fantastilise löögi City lati alla ning pall maandus ka võrgus. City läkski poolajale teadmisega, et nemad siit paarist edasi minemas pole võõrsil löödud väravate reegli tõttu. 55. minutil viigistas Ryad Mahrez seisu, kuid Dortmundi tabamus oleks mängu viinud lisaajale. Lõppsõna jäi aga Cityle, kui Bernardo Silva ja Phil Fodeni koostöö tulemusena saatis neist viimane palli postide vahele ning City on poolfinaalis vastamisi Pariisi Saint-Germainiga.

Liverpool suutis avamängus Reali vastu ühe värava lüüa, kuid pidi kolm palli ka oma võrgust välja korjama. Nii vajata koduplatsil kahte tabamust, et tänu võõrsil löödud väravatele poolfinaali edasi minna, ja samal ajal tuli Real hoida nulli peal. Liverpool hoidis enamik mänguajast initsiatiivi ning alustas ka kohtumist isukamalt, kui Mohamed Salah’ penaltipunkti lähistelt tehtud löögi suutis Thibaut Courtois tõrjuda. Reali ründemehe Karim Benzema osava tegutsemise tulemusena käis esimesel poolajal pall postis ja teisel poolajal sai mees vabalt peaga löögile. Väravad jäid kokkuvõttes löömata ning poolfinaalis on Reali vastaseks Londoni Chelsea.