Bayern ja Porto võitsid, aga langesid Meistrite liigas konkurentsist

Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar Jr. and teammates celebrate during the French Ligue 1 football match between PSG and Amiens SC at Parc des Princes stadium in Paris, FRANCE, 21/12/2019.//JEE_psgami.19/1912222349/Credit:J.E.E/SIPA/1912222350

UEFA Meistrite liigas selgusid teisipäeval esimesed kaks poolfinalisti, kelleks on Londoni Chelsea ja Pariisi Saint-Germain. Mängupäev möödus vägagi väravatevaeselt, sest kokku tuli kahe matši peale sama palju tabamusi.

Oma ründeässa Robert Lewandowskita tegutsema pidanud Müncheni Bayern sai avamängus PSG-lt valusa 2:3 kaotuse, mis tähendas, et võõrsil tuleb neil 2:0 võit võtta, et siit paarist edasi pääseda. Paremad võimalused olid esmalt aga PSG-l, kui Neymar tabas avapoolajal nii latti kui ka posti. Selle peale nõelas Bayern omakorda vastu, kui mullu PSG särki kandnud Maxim Choupo-Moting viis omad 40. minutil juhtima.

Võõrustajate minimaalne eduseis püsis pikalt ning eriti teise poolaja viimastel minutitel oli PSG-l ridamisi võimalusi mäng ära otsustada. Bayernit hoidis elus väravavaht Manuel Neuer oma suurepäraste ajastustega ja korduvalt fikseeriti PSG mängijatele ka suluseis. Bayern suutis samuti survet üleval hoida vaatamata vastaste ohtlikele kontrarünnakutele, kuid sihile ei jõutud ja tänu PSG võõrsil löödud rohkematele väravatele sammusid nemad poolfinaali, kus ees ootamas Manchester City – Dortmundi Borussia paari võitja.

Chelsea oli esimeses mängus Porto alistanud 2:0 tulemusega, kusjuures nii see kui ka kordusmatš peeti samal väljakul Sevillas. Thomas Tucheli juhendataval võistkonnal pidas kaitse vastu üleajani, misjärel saatis Porto poolelt palli võrku Mehdi Taremi. Lisaajaks vajati veel üht tabamust, kuid seda Chelsea omale ei lubanud ning poolfinaalis oodatakse vastast Madridi Real – Liverpool paarist.