Tottenhami hädad jätkuvad: õnnega pooleks viigipunkt, Harry Kane lahkus platsilt longates

Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti reedel ära üks mäng, milles läksid vastamisi Meistrite liiga koha peale heitlevad Everton ja Tottenham Hotspur. Eduseisus said mõlemad meeskonnad korra olla, aga lõpuvile kõlades jagati omavahel punktid.

Tottenhami jaoks algas kõik ideaalselt, kui 27. minutil viis nende esiründaja Harry Kane omad juhtima. Kõigest kolm minutit hiljem põhjustas aga äärekaitsja Sergio Reguilon penalti ning Gylfi Sigurdsson seadis viigiseisu tabloole. Islandlane oli ka 62. minutil täpne ning Tottenham, kes kahes eelmises voorus võiduta jäänud (1:3 kaotus Manchester Unitedile ja 2:2 viik Newcastle Unitediga – toim.), paistis nüüdki sama rada pidi jätkavat.

Külaliste kangelaseks kerkis Kane, kes 68. minutil Evertoni meeste ebaõnnestunud palli klaarimise tulemusena oli õigel hetkel värava ees ja pani mänguvahendi kindlalt võrku. Inglase jaoks lõppes kohtumine siiski nukralt, sest hüppeliigest väänates lahkus ta platsilt longates minema ning sellega on kahtluse all ka 21. aprilli liigamäng Southamptoniga. Seejuures on 25. aprillil ees ootamas Inglismaa liigakarika finaal Manchester Cityga.

Tottenhamil saab olema suur katsumus sellel hooajal Premier League’is esinelikus lõpetada. Hetkel paiknetakse 50 punktiga seitsmendal kohal ja mängu vähem pidanud West Ham United on soovitud tabelireal 55 punktiga. Evertonil on kirjas küll 49 punkti, aga neil on samuti üks mäng vähem peetud. 23. aprillil ootab ees matš Londoni Arsenaliga.