Soome ja Rootsi jõudsid mõlemad EM-ile, Hispaania ja Taani korraldasid väravatesaju

Soome koondislased. Foto: EPA/Scanpix

2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängudes selgusid reedel järjekordsed finaalturniirile pääsejad. Sel korral oli nendeks Eesti põhjanaaber Soome ja läänenaaber Rootsi.

Soome pidi suure saavutuse nimel J-alagrupi viimase Liechtensteini vastu vähemalt viigipunkti kätte saama, kuid läks isegi paremini. 21. minutil avas Jasse Tuominen skoori ning Norwich City ründeäss Teemu Pukki lisas 75. minutiks veel kaks tabamust, mis tegi lõppskooriks 3:0. Koha EM-il oli juba kindlustanud Itaalia, aga vaatamata sellele näidati ka neile mitte midagi olenevas mängus Bosnia ja Hertsegoviinale koht kätte – Francesco Acerbi, Lorenzo Insigne ja Andrea Belotti väravate toel teeniti 3:0 võit. Soome lähim konkurent Kreeka sai 1:0 Armeeniast küll jagu, aga kuna minna on vaid üks voor, tabelis on kirjas 11 punkti ja soomlastel 18, siis Kreekal nii enam võimalusi finaalturniirile jõuda pole.

Rootsi koondis sai Marcus Bergi ja Robin Quaisoni avapoolaja tabamustest 2:0 võidu Rumeenia üle. Nii on Rootsil viimase vooru eel 18 punkti ette näidata rumeenlaste 14 vastu ja sellega on koht EM-il olemas. Norra jõudis samuti 14 punkti peale, kui alistati 4:0 Fääri saared, aga see tulemus neile enam suures plaanis midagi ei andnud. Alagrupiliider Hispaania ei jätnud koduplatsil Maltale mingit võimalust ja mäng võideti koguni 7:0.

D-alagrupis on edasipääsejad veel lahtised. Šveits teenis minimaalse võidu Gruusia üle ja tõusis 14 punktiga alagrupis teisele kohale. Taani alistas 6:0 Gibraltari ning 15 punktiga ollakse esikohal. Kolmandal kohal paikneb aga veel Iirimaa 12 punktiga, kes peab viimase mängu just Taaniga. Šveits on võõrsil vastamisi Gibraltariga.