fbpx
Close

Rooma derbist on äkitselt saanud üks oodatumaid vastasseise Euroopas

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

AS Roma ja Lazio omavaheline madin pole viimastel aastatel just väga palju kõlapinda saanud. Kui Itaalias on tegemist ilmselge sündmusega, siis mujal Euroopas vaadatakse sellele kui mineviku haledale varjule, mis siiani oma hiilgust taga otsib.

Läinud nädal muutis kõike. Roma hullumeelne, ajalooline võit just Roomas, Stadio Olimpicol Barcelona üle teenis neile esimese Meistrite liiga poolfinaalpääsu ajaloos ning pani jalgpallimaailma kihama. Tegemist on tiimiga, kes ei anna alla ning aukartust vastase suhtes ei tunne.

Ja Lazio. Kõik oli kuni neljapäeva õhtuni kaunis, kui Salzburgi vastu avakohtumises võetud 4:2 võit andis kindla edu ja Austrias löödi veel 1 värav otsa. Aga siis kapituleeruti. Ja korralikult: nelja minutiga lasti lüüa endale kolm väravat ja sellest ei toibutudki.

Euroopa liiga poolfinaal jäi Rooma sinistele püüdmatuks. Praegu saaksime ehk rääkida kohtumisest, kus vastamisi Euroopa meistrisarjade värsked poolfinalistid: kas poleks uhke?

Aga derbi pole seekord vaid au ja uhkuse ning “kumb on linna meister” tiitli peale. Serie A-s on seis ülipõnev: mõlemad tiimid on 60 punkti peal, kuid punkti kaugusel on Inter Milan, kes kindlasti noolib Meistrite liiga kohta. Ja neist keegi ei taha Meistrite liigast suud puhtaks pühkida.

 

Optibet näeb väga võrdset kohtumist, napilt on eelis Laziol. See on nende kodumäng ehk Lazio fänne on väljakul rohkem kui Roma omasid. Lazio võidu korral raha 2.5-kordselt tagasi!

Väravamasinad Ciro Immobile ja Edin Džeko on kindlasti need, kelle suunas vaadatakse: kumb lööb täna rohkem? Immobile skoorib ja panus 2.1-kordselt, Džeko korral 2.15-kordselt tagasi.

Ja muidugi derbi eri: siin mängus näeb seda punast värvi eset, mis kohtuniku taskust välja tulles tähendab, et nüüd on pahasti. Sel hooajal veel derbis punast pole nähtud, aga sellise olukorra leidmiseks ei tule kaugele minevikku vaadata – kõigest eelmisel hooajal teenis praegune Chelsea, tollane Roma keskkaitsja Antonio Rüdiger jõhkra vea eest punase. Ja pole midagi imestada, kui tegemist on just sellise vastasseisuga, kus mehed keevadki üle. Ja see on normaalne! Optibet annab punase korral raha 2.95-kordselt tagasi.

 

scroll to top