Pukki kostitas ka Itaaliat väravaga, Kreeka kohutav mõõn sai jätku

Teemu Pukki of Norwich City scores to make it 0-1 and celebrates during the EFL Sky Bet Championship match between Aston Villa and Norwich City at Villa Park, Birmingham, England on 5 May 2019. PUBLICATIONxNOTxINxUK Copyright: xKenxSparksx 23930008

Pühapäevastes EM-valikmängudes esinesid enamik favoriite vastavalt ootustele, kuid Bosnia ja Hertsegoviina ning Kreeka libastusid valusalt.

J-alagrupis oli võitlus esikoha peale, kui Soome võõrustas Itaaliat. Poolaeg lõppes Tamperes väravateta, aga 59. minutil suutis Cirto Immobile saata Federico Chiesa tsenderdusest tulnud palli võrku ning külalised juhtisid. Soome siiski vastas 72. minutil, kui Stefano Sensi puutest kukutati Teemu Pukki trahvikastis murule ja heas hoos olev Norwich City ründemees viigistas skoori. Rõõmu jagus soomlastele vaid seitsmeks minutiks, misjärel fikseeriti Sauli Vaisanenile käega mäng ning Londoni Chelsea ründaja Jorginho vormistas lõppskooriks 2:1. Itaalia on nüüd alagrupis 18 punktiga ainuliider, Soomel on kirjas 12 ning järgmisel konkurendil Armeenial üheksa punkti.

Armeenlaste 4:2 võidu kõrval tugeva Bosnia ja Hertsegoviina koondise vastu oli veelgi märkimisväärsem Kreeka ja Liechtensteini tulemus. Kuigi favoriit Kreeka asus 33. minutil Piraeuse Olympiakose ründaja Georgios Masourase tabamusest kohtumist juhtima, siis lõppsõna jäi külalistele ning Šveitsi klubi FC Thun’i esindav Dennis Salanovic lõi 85. minutil viigivärava. Kreeka koondis pole sellega viimasest viiest valikmängust ühtegi võitu saanud ja viis punkti tabelis tähendab sisuliselt seda, et lootused EM-ile jõuda on kustunud.