Inglased tegid Harry Kane’i kübaratriki toel puhta töö, pisikesed Kosovo ja Andorra pakkusid suurüllatusi

Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

Laupäevastes EM-valikmängudes teenisid mitmed favoriidid suuri võite, kuid üllatuse pakkusid nii Kosovo ja ka napilt punktita jäänud kääbusriik Andorra.

Alles 2016. aasta 13. mail FIFA liikmesriigiks saanud Kosovo jätkas A-alagrupis head minekut, kui 2:1 mängiti üle Tšehhi. Suvel AS Romast RB Leipzigisse siirdunud ründemees Patrik Schick viis Tšehhi küll 16. minutiks juhtima, aga juba nelja minuti möödudes vastas Istanbuli Fenerbahces palliv Vedat Muriqi. 67. minutil oli Kosovo taas skoorinud, kui Liege’i Standardi kaitsemängija Mergim Vojvoda sai nurgalöögist tulnud palli uhkes üksinduses postide vahele suunata ja sellega kokkuvõttes kodupubliku rõõmuks võidu vormistatud.

Inglismaa alistas täna probleemideta 4:0 Bulgaaria. Kolm väravat kanti Tottenham Hotspuri ründeässa Harry Kane’i nimele ning korra saatis mänguvahendi võrku ka Manchester City ääreründaja Raheem Sterling. A-alagrupis hoitakse üheksa punktiga (kolmest mängust) esikohta, Kosovo jätkab nende järel kaheksa punktiga teisel kohal. Nelja mänguga pole Kosovo seejuures kordagi kaotatud – enne Tšehhi üle saadud võitu on varasemalt alistatud 3:2 Bulgaaria, tehtud nendega 1:1 viik ning samuti Montenegro vastu saadud 1:1 viik kätte.

Päeva suurimale üllatusele oli lähedal kahtlemata Andorra. H-alagrupis teisel kohal paiknev ja ka maailmameistri Prantsusmaa 2:0 seljatanud Türgi oli FIFA edetabeli 136. koondisega suurtes raskustes ja paistis, et lõppskooriks jääb 0:0. Võõrustajad pääsesid siiski kõige napimal moel, kui alles 89. minutil lõi värava ära Fenerbahce kaitsja Ozan Tufan. Tänu sellele ollakse koos Prantsusmaa ja Islandiga alagrupis 12 punkti peal, mängitud on viis vooru. Andorral on kirjas null punkti.