MIS TOIMUB!? Norwich ja Pukki häbistasid valitsevat meistrit Manchester Cityt

Teemu Pukki. Foto: Action Images/Scanpix

Kui Premier League’i viienda vooru eeldatav põnevusmäng pidanuks olema Manchester Unitedi ja Leicester City vaheline, siis pauk luuavarrest tuli laupäevases viimases kohtumises, milles Norwich City üllatas Manchester Cityt.

Kenny McLean viis Norwichi 18. minutil juhtima, kui nurgalöögist tulnud palli suunas šotlasest poolkaitsja peaga võrku. Kõigest kümme minutit hiljem olid võõrustajad eduseisu juba kahekordistanud Soome koondise ründaja Teemu Pukki abiga, kes trahvikasti vasakul poolel leidis suurepärase sööduga üles Todd Cantwelli ja 21-aastane inglane sai probleemideta värava kirja. Poolaja lõpus sepistas analoogse värava Norwichi esimese tabamusega võrreldes Bernardo Silva, eeltöö tegi Sergio Agüero.

Võis arvata, et on vaid aja küsimus, mil City lööb ka viigivärava, ent läks teisiti. Külaliste keskkaitsja John Stonesi söödu Nicolas Otamendile lõikas vahelt Emiliano Buendia ning ei keegi muu, kui Teempu Pukki sai mõnelt meetrilt löögile ja Norwich juhtis 3:1. City poolelt vähendas suvine uus täiendus Rodri veel 88. minutil kaotusseisu, kuid Premier League’i uustulnuk pidas vastu ja teenis meeldejääva võidu. Norwich tõusis tabelis sellega kuue punkti peale, esimese kaotuse teeninud City (10 punkti) jääb liidrist Liverpoolist maha juba viie punktiga.

Teistes mängudes oli Londoni Chelsea kübaratriki löönud Tammy Abrahami abil koguni 5:2 parem Wolverhampton Wanderersist. Manchester United suutis Marcus Rahsfordi kaheksanda minuti penaltist alistada Leicester City ja Liverpoolil ning Tottenham Hospuril suuri probleeme vastavalt Newcastle Unitedi ja Crystal Palace’iga ei tekkinud.