fbpx
Close

SUUR FANTASY ÜLEVAADE: Mitä helvettiä, Teemu ehk kuidas soomlane on miljonite Premier League’i jälgijate südamed võitnud

Avatar

Teemu Pukki. Foto: Action Images/Scanpix

Premier League’is on seljataga kolm vooru ning vutimaailma fookus on ühel mehel. Mehel, kellest võib-olla loodeti väravaid, kuid mitte sellist hoogu, nagu meie põhjanaaber, Kotkas sündinud 29-aastane Teemu Pukki on näidanud. Teemu on tulnud, näinud ja hetkeseisuga vallutanud Inglismaa kõrgliiga edetabelid ning miljonite vutifännide ning Fantasy mängijate südamed.

Parim hinna ja tulemi suhe on konkurentsitult just soomlasel, kui nüüdseks Fantasys 6.9 miljonit eurot maksev ründaja on kogunud 35 punkti, edestades sääraseid tuusasid nagu Raheem Sterlingut ja Mohamed Salah’d, kes maksavad põhjanaabrist peaaegu kaks korda rohkem.

Iga kolmas on valinud Pukki enda tiimi, olles populaarsuselt kuues mees ning edestades näitaks Harry Kane’i ja eelmise hooaja punktimasinat Andy Robertsoni või Pierre-Emerick Aubameyangi. Samuti on Teemu hind tõusnud kõige rohkem – enne avavooru maksis ta 6.5, nüüd juba neli pügalat rohkem. Kokku on teda oma tiimi toodud laua 1,73 miljonil mängija poolt, kes avavoorus soomlase olid kõrvale jätnud. Teisel kohal paikneb pea miljoni võrra vähema ostuga Manchester Unitedi (uus) tipuründaja Anthony Martial.

Eelmisel hooajal lõi ta esiliigas 43 mänguga võimsad 29 väravat, olles selle näitajaga ka liiga parim väravakütt. Hetkel on kolme vooruga kirjas viis väravat. Koondise eest sel aastal nelja mänguga kolm väravat, nendest kaks Bosnia ja üks Lichtensteini võrku.  Püssi on ta saanud tõeliselt paukuma alles eelmisel aastal, kui lõi koondise eest kaheksa mänguga viis väravat. Enne seda kaheksast üks, kümnest üks, seitsmest null…

Kas Pukki vorm on jääv? Hetkel näitab ta numbreid, mida tegi Cristiano Ronaldo Real Madridi särgis, kus keskmiselt löödi üle värava mängus. Kindlasti tuleb hetk, kui kaitsjad ning treenerid leiavad soomlase ohjeldamiseks õige rohu ning põhjanaabri numbrid teevad languse. Loodetavasti mitte vabalanguse, kuid on mitmeid optimiste, kes usuvad ning on julgenud sõpradega kihla vedada, et Norwichi uus au ja uhkus lööb oma Premier League’i debüüthooajal 20 või rohkem väravat. Tegemist oleks vapustava saavutusega, mis kindlasti tooks kaasa ka eliitklubide huvi ning miks mitte ka potentsiaalse ülemineku Meistrite liigat mängivasse klubisse?

scroll to top