fbpx
Close

Soome tegi Pukki juhtimisel Eestit ja EM on käeulatuses!

Avatar

Teemu Pukki. Foto: Action Images/Scanpix

Neljapäeval peeti ära üheksa 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängu, milles oli üheks osaliseks ka Soome koondis, kes sai kätte magusa võidu.

Soome kuulub ühte alagruppi Itaalia, Bosnia ja Hertsegoviina, Armeenia, Kreeka ning Liechtensteini koondistega. Viimati võõrustati Tamperes Kreekat ning Norwich City väravamasina Teemu Pukki 52. minuti penaltist võeti 1:0 võit. Mäletatavasti sai samasuguse tembuga hakkama ka Eesti koondis 2018. aasta 18. novembril, kui sedapuhku Ateenas oldi sama skooriga kreeklastest paremad ning omavärav kanti toona Konstantinos Lambropoulose nimele.

Soome asub alagrupis 12 punktiga teisel kohal ja väljavaated EM-ile pääseda on üpris head, sest suurturniirile tagavad otsepääsme kaks parimat koondist. Esimesel positsioonil on hetkel Itaalia (15 punkti), kolmandal asub Bosnia ja Hertsegoviina (7p), järgnevad Armeenia (6p), Kreeka (4p) ja Liechtenstein (0p). Põhjanaabritel on üks mäng veel iga alagrupivastasega jäänud ning juba pühapäeval kohtutakse samuti Tamperes Itaaliaga.

Kreeka olukord on see-eest ütlemata kehv ja mitte ainult praegust alagruppi arvesse võttes. Koondis pole 23. märtsist alates ühtegi mängu võitnud ja ainus punkt on teenitud peale seda Bosnia ja Hertsegoviina vastu. Seejärel on kaotatud maavõistlusmängus 1:2 Türgile ning valikmängudes 0:3 Itaaliale ja 2:3 Armeeniale.

Ülejäänud neljapäevased mängud:

D-alagrupp:

Iirimaa – Šveits 1:1

Gibraltar – Taani 0:6

F-alagrupp:

Rumeenia – Hispaania 1:2

Norra – Malta 2:0

Fääri saared – Rootsi 0:4

G-alagrupp:

Iisrael – Põhja-Makedoonia 1:1

J-alagrupp:

Armeenia – Itaalia 1:3

Bosnia ja Hertsegoviina – Liechtenstein 5:0

 

scroll to top