Holland alistas enne Eestisse tulekut Wijnaldumi juhtimisel soojenduseks Saksamaa

Giorginio Wijnaldum. Foto: AFP/Scanpix

2020. aasta Euroopa meistrivõistluste reedestes valikmängudes oli üheks põnevuslahinguks Saksamaa ja Hollandi vaheline matš, millest võitjatena väljusid viimased.

Sakslased avasid üheksandal minutil vasturünnakust mänguskoori ning värava sai enda nimele Müncheni Bayerni mees Serge Gnabry. Minimaalse eduseisuga mindi vastu teisele poolajale, kuid 59. minutil siiski seati viik jalule, mil Ryan Babeli tsenderduse korjas trahvikastis üles Frenkie de Jong ja Barcelona uus täiendus sai jala valgeks.

Jonathan Tahi õnnetust omaväravast pääsesid külalised 66. minutiks ka ette, aga Saksamaa ei pidanud kaua tagaajaja rollis olema, kui Torino Juventuse keskkaitsjale Matthijs de Ligtile fikseeriti karistusalas käega mäng ning Toni Kroosi 74. minuti penaltist oli seis 2:2. Lõppsõna jäi siiski Hollandile: Liverpooli poolkaitsja Georginio Wijnaldumi söödust viis PSV Eindhoveni ründaja Donyell Malen omad juhtima ja kolm punkti kindlustas Wijnaldum üleminutitel ise, kui realiseeris Memphis Depay perfektse tsenderduse kümnelt meetrilt väravaks.

C-alagrupi liider on Põhja-Iirimaa, kes alistanud kahel korral Eesti ja Valgevene. Üheksa punktiga järgneb Saksamaa, kolm kohtumist pidanud Hollandil on kirjas kuus silma (24. märtsil kaotati just Saksamaale 2:3). Valgevene on kogunud viie mänguga kolm punkti ja Eesti jätkab ainsana nulli peal.

Esmaspäeval on hollandlased juba Eestiga Tallinnas mängimas, kellega veel antud valiksarja raames kohtutud pole.