PSG võidab Neymari vigastusest. Tema asendaja võib PSG viia Meistrite liiga veerandfinaali

PSG ja Brasiilia koondis muutus murelikuks, kui nende kroonijuveel Neymar murule viskus ning sealt enam püsti ei tõusnud. Nüüd on asjad selged: maailma kalleim pallur läheb operatsioonilauale, koondise fännide meelerahuks on mees MM-iks terve ning saab suurt vutiriiki aidata. 6-8 nädala pärast on mees jälle trennis.

Kes aga võtab tema, suure Neymari, keda trennis taklata ei tohi ning keda tuleb iga hinna eest vigastuste ja muu halva poolt kaitsta? Järgmisel nädalal on kõikvõimas mäng Meistrite liiga kaheksandikfinaalis Real Madridiga, kellele tuleb lüüa vähemalt kaks väravat. Ise peab taga null hoidma, muidu edasi ei saa. Kui imetakse üks sisse, tuleb lüüa kolm selleks, et lisaajale minna. Keeruline? Loomulikult. Vastas on ikkagi viimase kahe hooaja võitja, mitte Arsenal.

Kas mäletate välismaa meedia põhiküsimust peatreener Unai Emeryle, kui PSG ei saanud Real Madridile vastu? “Kuhu jäi supervormis olev Angel Di Maria? Miks teda väljakule ei toodud?” Nüüd tuuakse. Ja Neymari enda asemele. PSG 3:0 võidumängus Marseille’i üle võttis just Di Maria vasakääre koha ning lõi kaks väravat. Mõlemal poolajal ühe.

Kõik nõustuvad sellega, et Di Maria pole päris võrdväärne asendus maailma kalleimale pallurile. Aga kas Real peaks PSG-d nüüd rohkem või vähem kartma? Kuna Neymar juhib Euroopa tippliigade väravaküttide edetabelit, siis näitajate järgi peaks Real ju rõõmu tundma.

Aga Neymari suurim pluss on ka tema miinus. Nimelt ta tahab ise mänge otsustada ja tahab ise teha. Di Maria sellest nii väga ei hooli ning üldiselt tiimina võis PSG praegu tugevamaks muutuda. Kus Neymar lööb, võib Di Maria sööta, sest tiimikaaslane on paremal positsioonil. Di Maria töötab kaitses rohkem tagasi, tujutseb vähem ning annab tiimi nimel endast rohkem, sest pole nii egoistlik.

Ta ei pea maailmale tõestama, et just tema väärib maailma kalleima palluri tiitlit ning pretendeerib Ballon d’Orile. Tal pole erilisi pingeid. Ainus, mida ta tahab, on head mängu näidata ning ekstiimile Real Madridile ära teha. Ärge imestage, kui PSG on poolajaks 2:0 ees ja Di Maria on andnud kaks väravasöötu või skoorinud ühe.