PSG häbistas Mbappe’ juhtimisel Barcelonat, Liverpool kasutas vastase eksimused edukalt ära

Kylian Mbappe. Foto: Imago/Scanpix

Meistrite liiga teisipäeval toimunud kaheksandikfinaalmängudes oli Pariisi Saint-Germain võõrsil kindlalt parem Barcelonast. Inglismaal raskustes olev Liverpool suutis samuti võõral väljakul võidu teenida.

Premier League’is juba kuuendaks langenud valitsev Inglismaa meister Liverpool kohtus Ungaris, Budapestis kui neutraalsel väljakul toimunud matšis RB Leipzigiga. Avapoolajal jäigi skoor avamata, aga 53. minutil lõi Liverpooli eest värava Mohamed Salah, kes sattus vastaste kehva kaitsetöö tulemusena puuriluku Peter Gulacsiga üks ühele ning pani võrgu sahisema. Kõigest viis minutit hiljem tegi kohutava eksimuse Leipzigi kaitsemängija Nordi Mukiele, kes ei tabanud viimase mehena palli ning Sadio Mane sai samuti Gulacsi proovile panna ja tegi seda edukalt. 2:0 skooriga kohtumine lõppes ja mullune poolfinalist Leipzig vajab seega kordusmängus kahte väravat, et mäng vähemalt lisaajale viia.

Pariisi Saint-Germain korraldas Barcelona vastu korraliku hävitustöö. Kuigi 27. minutil viis Lionel Messi võõrustajad penaltist juhtima, siis Kylian Mbappe viigistas poolajaks seisu ning prantslane aitas 65. minutil PSG ka ette. 70. minutil oli täpne Moise Kean ning 85. minutil vormistas Mbappe kontrarünnakust omale kübaratriki ja ühtlasi lõppskoori 4:1. PSG võib nii juba vaikselt hakata veerandfinaalile mõtlema, sest Barcelona peab korduskohtumises võõrsil löödud väravate reegli põhjal koguni neli väravat lööma.

Barcelona – Pariisi Saint-Germain 1:4

RB Leipzig – Liverpool 0:2