Neli kanget ja kaks poolfinaalkohta – kas haavata saanud Uruguaile lüüakse hingekella?

Nabil Fekir ja Kylian Mbappe. Foto: Reuters/Scanpix

MM-i teine puhkusehetk on läbi ning veerandfinaalides lähevad asjad veelgi tulisemaks, sest kõigest kahe võidu kaugusel on pääs ihaldatud finaali. Kaks mängu, neli koondist, kaheksa MM-tiitlit. Ainult Belgia on luuser, kes pole finaalis mänginud – parimaks kohaks oli 1986. aastal saadud neljas koht. Seekord vastas viiekordne maailmameister Brasiilia – kas belglaste teekond lõppeb veerandfinaalis?

Jaapani vastu pakuti tõeline etendus, kui 0:2 kaotusseis vormistati 3:2 võiduks ning võiduvärav löödi mängu viimasel minutil kontrarünnakust. Nüüd on vastas õige mitu grammi kangem Brasiilia ning pead on tõstmas uus liider: kui Neymar püüab pilku ja pakub jutuainet mänguvälise tegevusega, siis Philippe Coutinho on oma söötude, käikude ning löökidega tõusnud koondise dirigendiks.

Seitsmes järjestikune veerandfinaal näitab Brasiilia stabiilsust ning võimsust jalgpalliriigina. Ka sel turniiril on oldud väga stabiilsed, viigistades vaid ühe mängu ning lasknud endale lüüa ainult korra. Belgia pole kunagi suutnud MM-i nokautraundides oma väravat puhtana hoida, mis on vesi brasside veskile.

Optibet pakub Brasiilia võidukoefitsiendiks 2,15, Belgia võidu korral saad raha 3,6-kordselt tagasi.

Uruguai jõudis küll veerandfinaali ja saatis Cristiano Ronaldo ja Portugali koju, kuid kadudega – kaheksandikfinaalis kaks väravat löönud Edinson Cavani säärevigastus on siiski nii tõsine, et veerandfinaalis ta Prantsusmaa kaitsjaid ei terroriseeri. See uudis pani kihlveosaidid tegutsema, sest uruguailaste šansid prantslaste vastu said kõva hoobi: Uruguai võidu koefitsient oli enne kinnitus 3, nüüd on 4,55.

Prantsusmaa näitas Argentina vastu ründevõimekust, kui 19-aastane Kylian Mbappe tõmbas argentiinlaste kaitse ribadeks ja näitas Lionel Messile, kellele maailma ühe parima palluri teatepulk edasi anda. Kui Mbappe skoorib jälle, siis 2,95-kordselt raha tagasi!