fbpx
Close

Itaalias mänginud maailmameister: ma ei mõista, miks peaks Ronaldo Juventusega liituma

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

1990. aastal Saksamaaga maailmameistriks tulnud ning klubivutti ka Itaalias, Inter Milanis mänginud legendaarne Lothar Matthäus ei mõista, miks peaks Cristiano Ronaldo siirduma Juventusesse, kuhu kuulujutud teda mitmendat päeva juba viivad.

Kunagi maailma parimaks liigaks peetud Serie A’d enam säärane aura ei ümbritse. “Arvan, et Cristiano jääb Reali ja mängib maailma parimas klubis edasi – tiimis, kus ta on võitnud kõike, mis hing ihaldab. Ma ei näe ühtki põhjust, miks ta peaks Juventusesse minema ning Serie A pole enam säärasel tasemel nagu vanasti,” ütles ta La Gazzetta dello Sportile.

“Serie A näitab arengumärke ning läinud hooajal tegid Itaalia klubid korraliku eurohooaja (näiteks AS Roma alistas mäletatavasti Barcelona ning jõudis klubi ajaloos esmakordselt Meistrite liiga poolfinaali – toim.), kuid ikkagi on nad sammuke nii inglise kui hispaania klubidest maas,” lisas sakslane.

Samuti ei usu Matthäus, et Ronaldo saaks Itaalias hakkama. “Iga mängija keskenduks vaid talle ning oleks tema oskustest teadlik, Itaalia vutt on palju kaitsvam ning ta ei saaks rünnakutel oma kiirust näidata. Kuid Cristiano on unikaalne profisportlane just seetõttu, et ta ei kaota iialgi eesmärki silmist ning ta motivatsioon ei kao kordagi,” ütles 1988-1992. aastatel Interis mänginud poolkaitsja.

Teine Itaalia superstaar Christian Vieri aga kiidab üleminekut takka. “Itaalia vuti jaoks on see nagu lotovõit,” ütles Interi ridades väravaid paugutanud staar. “Inimesed ei räägi itaaliaväliselt meie liigast, sest meil enam pole superstaare. Ronaldo taaselustaks selle ning iga pühapäev räägitaks Juventusest ja Ronaldost ja mida nad palliplatsil korda saatsid.”

scroll to top