Napoli peatreener Gattuso vanameister Ibrahimovicist: ta on tugevam kui kümme aastat tagasi!

Zlatan Ibrahimovic. Foto: REUTERS/Scanpix

Itaalia kõrgliigas alistas tabeliliider AC Milan pühapäeval 3:1 tulemusega Napoli. Viimaste peatreener, endine Milani mängumees Gennaro Gattuso tunnustas vastaste 39-aastast ründetähte Zlatan Ibrahimovici, kes vaatamata oma vanusele olevat veelgi paremas vormis kui kümne aasta eest.

Ibrahimovic tegi skoori nii 20. kui ka 54. minutil, vigastuse tõttu vahetati ta 79. minutil puhkama. Kuigi 63. minutil vähendas Dries Mertens Napoli kaotusseisu minimaalseks, teenis loetud hetked hiljem punase kaardi Tiemoue Bakayoko ning vähemuses tegutsenud võõrustajate vastu lõi matši viimase värava viiendal lisaminutil Jens Hauge.

Endine Rootsi koondislane Ibrahimovic jõudis ka mitme silmapaistva tähiseni. Nimelt sai temast läbi aegade vanim mängija, kes kaheksa esimese vooruga löönud Serie A-s kümme väravat. Sellega möödus ta Silvio Piolast, kes 1942/43 hooajal tegi sama 29 aasta vanuselt. Lisaks kordas ta Gunnar Nordahli rekordit löödud väravate osas Serie A-s esimese kaheksa vooruga. Näitaja poolest on see siiski läbi aegade teine, sest 1992/93 hooajal suutis Marco van Basten lüüa sama arvu mängude juures 12 väravat.

“Milan usub kindlalt Ibra’sse, nad usuvad sajaprotsendiliselt sellesse, mida teevad. Ta näib olevat veel tugevam kui kümne või 12 aasta eest. Nad kasutavad tsenderdusi, sest teavad, et ta jõuab nendeni. Mida me täna (eile – toim.) tegime, oli see, et lõime palju võimalusi, aga ei uskunud nendesse lõplikult. Küsimus on mentaalses pooles. Jalgpall koosneb üksteise aitamisest, koos väljas käimisest ja rääkida heade sõnadega oma meeskonnakaaslasest, kui tal on raskusi. Liiga palju on inimesi, kes käituvad nagu professorid ja kes tahavad sulle kõike õpetada. See teeb mulle haiget,” ütles Gattuso Sky Sport Italia vahendusel, kes Ibrahimoviciga pallis Milanis koos aastatel 2010-2012 ning 2010/11 hooajal toodi klubile viimane meistritiitel.

Milan on vägagi hea hooaja alguse teinud, olles kaheksa vooruga 20 punkti kogunud. Sama näitaja oli ka hooajal 2003/04 ja siis tuldi Itaalia meistriks. Napoli olukord on keerulisem ning hetkel paiknetakse kuuendal kohal. Serie A-s on kirjas kolm kaotust, neljapäeval kohtutakse Euroopa liigas Rijeka’ga. Milani ootab samas sarjas ees Lille.